„Tata Lewandowskiego ustawił mu karierę” – grono zazdrośników się powiększa?

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych głośno zrobiło się wokół Roberta Lewandowskiego. Niestety, tym razem nie ze względu na jego boiskowe poczynania.

W poniedziałek Robert Lewandowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Najpierw dyskusję wywołał sam fakt odebrania odznaczenia, a następnie jedna z pań na twitterze oburzyła się z powodu zegarka Lewandowskiego. Tym razem dyskusja obrała zupełnie inny kierunek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kontrowersje wokół Marcina Gortata! Były koszykarz bardziej od Lewandowskiego ceni…

W mediach społecznościowych głos postanowił zabrać Wojciech Orliński, były dziennikarz m.in. Gazety Wyborczej. 52-latek rzecz jasna w swoim zawodzie nie zajmował się sportem, a głównie kulturą. I szkoda, że Pan Orliński przy tej dziedzinie nie pozostał aż do dziś.

Wracając do tematu. Wojciech Orliński zamieścił w sieci komentarz dot. Roberta Lewandowskiego. Dziennikarz uznał, że obecny piłkarz Bayernu zrobił karierę głównie dzięki swojemu ojcu. Przypomnijmy, Krzysztof Lewandowski zmarł, gdy Robert miał zaledwie 17 lat. Tak więc piłkarz musiał radzić sobie bez ojca przez niemal całą karierę w dorosłej piłce.

Orliński o Lewandowskim

– Po pierwsze, tata Lewandowskiego ustawił mu karierę, jeśli twoim tatą jest Kowalski, nie będzie Lewandowskim, choćbyś nie wiem jak ciężko trenował – tak brzmi część komentarza Orlińskiego.

Szybka odpowiedź dziennikarzy sportowych

Powyższa wypowiedź wywołała poruszenie wśród wielu osób ze świata piłki nożnej. Jedną z pierwszych osób, która nagłośniła sprawę, był Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego”.

– Wojciech Orliński napisał, że tata ustawił karierę Robertowi Lewandowskiemu. Tak, bo zainteresował go sportem, zabierał na obozy judo, zawoził na treningi do Warszawy, czekał 2 godziny i odwoził do domu. Durnie, trzymajcie się z daleka od sportu z tymi waszymi wojenkami – napisał Olkowicz.

Michał Budzich