Tak Herve Renard zmotywował piłkarzy Arabii. Płomienna przemowa w przerwie [WIDEO]

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej w miniony wtorek sprawiła wielką sensację. W meczu z Argentyną udało im się najpierw doprowadzić do remisu, a następnie pokonać „Albicelestes” 2-1. Do internetu wyciekła przemowa, jakiej w przerwie w szatni udzielił Herve Renard.

Saudyjczycy w grupie C początkowo byli skazywani na porażkę. Swoje zmagania na mundialu zaczynali od starcia z Argentyną, która kreowana była na jednych z faworytów do wygrania całego turnieju. Do przerwy piłkarze Arabii schodzili z wynikiem 0-1. W drugiej połowie zmienili jednak nie tylko strony, ale i swoje oblicze. Finalnie wygrali spotkanie 2-1 i obecnie zajmują pierwsze miejsce w grupie.

Płomienna przemowa

W mediach społecznościowych pojawił się filmik z szatni Arabii w przerwie. Widać na niej, jak Herve Renard, selekcjoner azjatyckiej ekipy motywował swoich zawodników.

– Wasz talent zrobi różnicę! Zachowajcie spokój, mamy jeszcze 45 minut! To jest piłka nożna, czasami mogą się zdarzyć całkowicie szalone rzeczy – mówił Francuz.