Szymon Marciniak po raz kolejny wyróżniony! Poprowadzi mecz Ligi Mistrzów

Szymona Marciniaka kolejny raz spotkało ogromne wyróżnienie. Polski arbiter został wyznaczony do prowadzenia meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Od wielu lat Szymon Marciniak prowadzi mecze na najwyższym europejskim oraz światowym poziomie. W swojej karierze prowadził już 39 meczów Ligi Mistrzów i 18 spotkań Ligi Europy. Ostatnio był także wielokrotnie zapraszany do różnorakich krajów w celu poprowadzenia meczów w tamtejszych rozgrywkach. W poprzednim roku wdrapał się jednak na sam szczyt piłkarskiego Olimpu. Marciniak wraz ze swoimi asystentami poprowadził finał Mistrzostw Świata w Katarze.

UEFA po raz kolejny wyróżniła Szymona Marciniaka. Władze europejskiej federacji oddelegowały polskiego sędziego do prowadzenia meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy FC Porto a Interem Mediolan. Na liniach bocznych pomagać mu będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Sędzia technicznym będzie Paweł Raczkowski. Za system VAR będą odpowiadać Tomasz Kwiatkowski oraz Bartosz Frankowski.

Pierwsza spotkanie pomiędzy Interem Mediolan a FC Porto zakończyło się zwycięstwem Włochów 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył wówczas Romelu Lukaku. Rewanż zostanie rozegrany już w najbliższy wtorek i odbędzie się w Portugalii.

Michał Budzich