Szymon Marciniak odpowiedział na krytykę. „Ludzie nie rozumieją”

Szymon Marciniak udzielił wywiadu Rafałowi Rostkowskiemu z TVP Sport. Czołowy polski sędzia odpowiedział na krytykę ze strony kibiców.
Marciniak odpowiada

Po zwiastunie drugiego sezonu serialu „Sędziowie” wylało się sporo krytyki na Szymona Marciniaka. Wszystko przez jego sposób komunikacji z piłkarzami podczas meczu Śląska Wrocław z Lechem Poznań.
Czołowy polski sędzia w rozmowie z TVP Sport odpowiedział na słowa krytyki. Marciniak uważa, że ludzie nie do końca rozumieją warunki panujące na murawie.
– Ludzie czasami tego nie rozumieją. Nawet teraz, kiedy pojawił się pierwszy odcinek z drugiej serii serialu „Sędziowie”, niektórzy mówią: o, krzyczysz; i tak dalej… Ludzie nie rozumieją, że kiedy masz na stadionie kilkadziesiąt tysięcy gardeł i tyle osób krzyczy, to żeby coś powiedzieć do piłkarza, żeby on cię usłyszał, to musisz do niego krzyczeć. To jest normalna rzecz – powiedział.
– Czasami się śmieję, że robią ze mnie troszkę zamordystę albo takiego gościa, który krzyczy na boisku, a jest zupełnie inaczej. Trzy czwarte rzeczy na boisku z piłkarzami omawiam bardzo spokojnie, w miły sposób, sympatycznie, czasami pożartuję. A są momenty, kiedy sędzia musi przejąć kontrolę i musi sprawić, żeby zawodnik zrozumiał – dodał Marciniak.
Czołowy sędzia podkreślił w rozmowie, że czasami utemperowanie zawodników wymaga zdecydowanej reakcji sędziego.
– Musisz złapać takiego gościa, brzydko mówiąc, za… szyję i spowodować, że on to musi zrozumieć. Tak jak to było w finale właśnie z De Paulem, tak jak to było w półfinale Ligi Mistrzów z Haalandem, czy tak jak to widać w serialu „Sędziowie” – z Karlstroemem z Lecha Poznań czy z Bejgerem ze Śląska Wrocław – podsumował.

Źródło: TVP Sport

5 komentarzy do “Szymon Marciniak odpowiedział na krytykę. „Ludzie nie rozumieją””

Możliwość komentowania została wyłączona.