Artur Szpilka ostro skomentował wpis Bońka. „Aż mnie ku*wa ręka świerzbi”

Zbigniew Boniek wywołał burzę swoim wpisem na Twitterze. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej krytycznie wypowiedział się o walce Krzysztofa Głowackiego. Na jego słowa odpowiedział między innymi Artur Szpilka. Wywiązała się z tego ostra dyskusja.

Głowacki zawalczył z Lawrence’em Okoliem o pas WBO wagi junior ciężkiej. Polski pięściarz padł po nokaucie w szóstej rundzie. Mimo porażki pojedynek był dosyć wyrównany. Brytyjczyk jednak skrupulatnie zdobywał przewagę podczas każdej rundy.

Wyjazd po kasę?

Zbigniew Boniek skomentował walkę Głowackiego dosyć negatywnie. Prezes PZPN-u skrytykował postawę boksera. Ponadto, stwierdził, że nie miał szans na zwycięstwo, a sama walka stanowiła dla niego tylko łatwy zarobek.

Po prostu to był wyjazd po kasę. Za duża różnica. Główka chciał prrzegrać z jak najmniejszym uszczerbkiem dla zdrowia i to się udało – wypalił Boniek na Twitterze.

Wpis prezesa wywołał ogromne kontrowersje. Na Twitterze rozpętała się wówczas prawdziwa burza. Wiele osób zaatakowało Bońka za jego słowa. Wśród osób krytycznie nastawionych do jego postu był, chociażby Maciej Sulęcki. Swój komentarz dorzucił także Artur Szpilka.

– Panie prezesie, ale pana poniosło trochę… Dużą kasę? Tzn. jaką? Nie ma pan pojęcia ile Głowacki zarobił, a nie zarobił kokosów. Kto jak kto, ale Główka zawsze miał przede wszystkim względy sportowe, przez co był dość bezczelnie wykorzystywany – napisał Sulęcki.

Drugi ze wspomnianych pięściarzy zareagował znacznie mocniej. Szpilka nie gryzł się w język i gorzko odpisał prezesowi PZPN.

– To po co pisze pan głupoty? Aż mnie ku*wa ręka świerzbi jak tylu fachowców siedzących na ciepłych stołkach po walce ma najwięcej do powiedzenia – skomentował.