Szokujące kulisy meczu Legia-Lech. Kibice z licznymi zarzutami wobec pracy służb

Kibice Lecha Poznań w mediach społecznościowych wyrazili swoje głębokie niezadowolenie płynące z pracy służb podczas ostatniego meczu PKO BP Ekstraklasy w Warszawie. Obecni na meczu sympatycy Kolejorza wymienili liczne czynności funkcjonariuszy, które mocno im się nie spodobało. Niektóre z zarzutów brzmią naprawdę nieciekawie.
W minioną niedzielę doszło do klasyku polskiej piłki, Legia Warszawa podejmowała na własnym stadionie Lech Poznań. Niestety, pomimo licznych zapowiedzi spotkanie to nie przyniosło wielu emocji i zakończyło się bezbramkowym remisem. Obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Mówiąc krótko – na murawie wiało nudą.
Podczas ostatniego meczu Legii z Lechem miało dojść do nieprzyjemnych sytuacji z udziałem sympatyków Kolejorza. Na Facebookowym profilu „Kibice Lecha Poznań” opisano kulisy omawianego spotkania ze strony kibiców poznańskiego klubu. Z relacji poznaniaków wynika, że służby pracujące przy tym meczu miały dopuścić się wielu kontrowersyjnych zachowań, naruszając przestrzeń osobistą kibiców.
Liczni kibice Lecha wymienili szokujące zachowania służb. Mundurowi mieli chociażby zabierać kibicom gadżety, czy też elementy ubiory w barwach Lecha. Budzące kontrowersje były także przeszukiwania poszczególnych osób. Służbowi mieli zaglądać w miejsca intymne, czy też je fizycznie dotykać. Nie obyło się także bez licznych szarpanin. Wszystko to anonimowe wyznania sympatyków Lecha opublikowane na Facebooku, część z nich przytoczyliśmy poniżej (pisownia oryginalna).

  • „W Warszawie Zabrano mnie na rewizję osobista przez dwie policjantki. Były strasznie bezczelne! Przetrzepaly mi wszystko. Bluzę chciały zabrać szalik pyrlandi i czapkę ze zgodą Lecha i ŁKS. Postawiłam się na nie… to powiedziały mi że mam być grzeczna bo inaczej to się dla mnie skończy po czym odsunęła mi kołnierzyk i od góry włożyłai rękę w piersi zaczęła mnie macać co cyckach po czym ja odepchlam że sobie nie życzę. Wlepki które miałam w kieszeni rzuciła na podłogę i powiedziała że mam wypierdalać. Po czym jak zrobiłam krok to podłożyła mi nogę. Mało brakowało bym się przewróciła zatrzymałam się na innych policjantach.”
  • „siema mam 15 lat i wczoraj policja mnie szarpala na bramkach i zagladala do bielizny nie wiem co z tym zrobice ale jak dla mnie to jest chore ze tak pietnastolatkowi robili”
  • „Wziąłem pierwszy raz Syna na mecz Legi wyjazdowy i nas k…. tak przeczpaly buty skarpetki bluzy kazali ściągać a najgorsze wkładanie łap w spodnie 16latkow”
  • „mnie również dotknęła wczorajsza sytuacja w Warszawie… Podczas kontroli, grzebali i zaglądali mi w gacie”
  • „Niestety bylem jedna z wielu osób która doświadczyła nadgorliwości smutnych panów wczoraj przed meczem…Po przejściu kontroli,w drodze na sektor zostałem nagle z boku intensywnie pociągnięty za kurtkę do boku w celu przejścia kolejnej kontroli…Tym razem kazano ściągać mi buty,oraz macano nadzwyczaj intensywnie okolice krocza,na pytanie „po co te cyrki skoro jestem już po kontroli” usłyszałem „bo k***ya tak”…”
  • „wczoraj zaliczamy łapanie za krocze i skrupulatne macanie. A przy wyjeździe z Warszawy uzycie gazu przez okno kiedy to wszyscy siedzą spokojnie w przedziale”
  • „Steward na wejściu zaglądał mi w portfel, później rewizja osobista ściąganie butów i policja która bierze mój portfel do ręki i sprawdza wszystkie przegrody”
  • „Zostałem zmuszony do ściągnięcia obuwia zaglądano do portfela zabrano mi czapkę przez policję i nie oddano do depozytu nie pozwolono mi wręcz otrzymałem słowa że będzie do odebrania u przełożonego. Po zapytaniu się policji po meczu usłyszałem że nie mam na co liczyć”.

źródło: Kibice Lecha Poznań