Szczere słowa Joana Laporty o Robercie Lewandowskim. „Odrzucił sporo ofert”

Joan Laporta udzielił wywiadu dla mediów FC Barcelony na platformie „Barca One”. Prezes Blaugrany zahaczył kilka tematów, skupiając się przede wszystkim na zwolnieniu Xaviego i przyszłości klubu. Zdradził również, że Robert Lewandowski odrzucił wiele ofert, aby zostać w Katalonii. 
FC Barcelona znajduje się w przebudowie. Miniony sezon nie był udany dla Katalończyków, z którymi dopiero co pożegnał się Xavi. Od przyszłej kampanii drużynę prowadzić będzie Hansi Flick. Najważniejszym zadaniem Niemca będzie odbudowanie zespołu, niektórych piłkarzy i wprowadzenie stabilizacji.

Lewandowski odejdzie?

Tymczasem Joan Laporta udzielił wywiadu klubowym mediom na platformie „Barca One”. Prezes Barcelony skupił się na wielu kwestiach, poruszając między innymi temat zwolnienia Xaviego oraz planów na nowy sezon. Zdradził również nieco informacji o Robercie Lewandowskim. Ze słów Laporty wynika, że Polak miał odrzucić oferty od wielu klubów, aby zostać w Barcelonie.

Robert Lewandowski odrzucił sporo poważnych finansowo ofert, aby pozostać w Barceloniepowiedział Laporta, co cytował Fabrizio Romano. 
Co więcej, chwilę później zaczął komplementować i wysyłać pozytywne sygnały w stronę Vitora Roque. Zupełnie tak, jakby wspierał Brazylijczyka przed przyszłym sezonem i szykował go w ten sposób do częstszych występów.

– Przystosowuje się do naszego świata, naszego klubu i nowego środowiska, łapie właściwy rytm – ocenił prezes. 

Lewandowski rozegrał w minionym sezonie łącznie 49 meczów. Strzelił w nich 26 goli i zanotował 9 asyst. Za kilka dni poprowadzi reprezentację Polski na Euro 2024.

Dodaj komentarz