Świetne informacje przed meczem ze Szwecją. Piłkarze wracają do zdrowia

Po meczu towarzyskim ze Szkocją (1-1) pod wielkim znakiem zapytania stał występ Krzysztofa Piątka w spotkaniu barażowym ze Szwecją. Tomasz Włodarczyk w programie „Sportowy Poranek” na kanale „Meczyków” podał jednak, że napastnik Fiorentiny będzie do dyspozycji Czesława Michniewicza. To świetne wieści dla naszego selekcjonera.

24 marca Polska zagrała sparing z reprezentacją Szkocji. Niestety, mimo że był to mecz towarzyski, to nasza drużyna odniosła wiele kontuzji. Boisko musieli jeszcze w pierwszej połowie opuścić Bartosz Salamon oraz Arkadiusz Milik, w którego miejsce wszedł Krzysztof Piątek.

26-latek również nie miał łatwego życia. Snajper „Violi” doznał groźnego rozcięcia w okolicy ścięgna Achillesa. Sztab reprezentacji Polski stawał na głowie, aby przywrócić Piątka do zdrowia na wtorkowy mecz ze Szwecją. Problemem było nawet założenie buta przez naszego napastnika.

Będzie gotowy

W ostatnich dniach, w zasadzie od zakończenia rywalizacji ze Szkocją, trwała więc walka o postawienie Piątka na nogi. Tomasz Włodarczyk w programie „Sportowy Poranek” na kanale „Meczyków” przekazał jednak dobre informacje. Z jego ustaleń wynika, że zarówno strzelec bramki przeciwko Szkocji oraz Szymon Żurkowski będą do dyspozycji Czesława Michniewicza przeciwko Szwecji.

– Mam dla wszystkich bardzo dobre informacje sprzed kilku minut. Potwierdzone: w 23-osobowej kadrze na mecz ze Szwecją są Piątek i Żurkowski – zdradził dziennikarz.

Spotkanie finałowe baraży o mistrzostwa świata w Katarze odbędzie się dzisiaj o 20:45. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zasiąść ma komplet publiczności.