„Solidny występ”, chociaż… „Moder nie był tak dobry”. Anglicy ocenili debiut Polaków

Po kilku tygodniach oczekiwania w końcu byliśmy świadkami debiutu polskiego duetu w Brighton. Zarówno Jakub Moder, jak i Michał Karbownik zaliczył pełne 96 minut w starciu z Leicester City w FA Cup. Obydwaj panowie zebrali dobre, jeśli nie bardzo dobre recenzje.

Na tablicy wyników podczas środowego starcia przez bardzo długi czas wyświetlał się bezbramkowy remis. Finalnie „Mewy” nie dociągnęły do dogrywki, a w 95. minucie bramkę dla Leicester strzelił Kelechi Ieheanacho.

Dla nas jednak najbardziej liczył się występ wspomnianej wcześniej dwójki. Trzeba przyznać, że warto było czekać. Obydwaj panowie zaprezentowali się ze świetnej strony i zaskarbili sobie dobre opinie kibiców. Media także doceniły ich wkład w grę.

Solidny debiut

W angielskiej prasie można przede wszystkim przeczytać opinie o poprawnym występie Polaków. Brytyjczycy podkreślają, że obaj zagrali na podobnym poziomie. Lokalny portal „Brightonandhoveindependent.co.uk” przyznał Karbownikowi i Moderowi „szóstkę” w dziesięciostopniowej skali.

– To był solidny występ dwóch polskich debiutantów. Karbownik zapewnił kreatywną iskrę w pierwszej połowie, ale z biegiem meczu miał coraz mniej wpływu na grę – napisano przy pierwszym zawodniku.

– Moder to pracowity zawodnik grający od jednego pola karnego do drugiego, który potrafi łączyć grę ofensywną i defensywną – opisano byłego piłkarza Lecha.

Nieco mniej równo nasz duet oceniono w „sussexlive.co.uk”. Tamtejsi redaktorzy przyznali Karbownikowi „siódemkę”. Ich zdaniem Moder zasłużył na jedną ocenę w dół.

– Karbownik wyglądał dobrze w swoim debiucie. Był wystarczająco silny w obronie i chciał iść naprzód przy każdej okazji. Moder nie był tak dobry, jak jego młodszy rodak. Pokazał przebłyski tego, co potrafi, ale czasami miał złe wybory – podsumowano.