Sławomir Peszko ocenił Paulo Sousę. „Zarzuciłbym mu bajerowanie”

Sławomir Peszko był ostatnio gościem u Kuby Wojewódzkiego w jego programie na antenie „TVN”. Piłkarz Wieczystej Kraków wypowiedział się na temat ostatnich meczów reprezentacji Polski i pierwszym wrażeniu, jakie zrobił na nim Paulo Sousa.

Polacy mają już za sobą pierwsze zgrupowanie pod wodzą nowego selekcjonera. „Biało-Czerwoni” zremisowali na start eliminacji mistrzostw świata z Węgrami (3-3), a następnie pokonali Andorę (3-0). W ostatnim marcowym meczu kadra Sousy przegrała z Anglią (2-1).

Póki co ciężko oceniać Portugalczyka. Widać na pewno, że stara się wprowadzić pewne zmiany i zaszczepić swoją filozofię zawodnikom.

Peszko nie kupuje „bajerowania”

W dziennikarskim środowisku pojawiło się sporo krytycznych głosów po debiutanckim zgrupowaniu Paulo Sousy. W gronie malkontentów znalazł się także Sławomir Peszko. Piłkarz Wieczystej nie ukrywa, że Portugalczyk nie porwał go swoimi wypowiedziami i charyzmą.

– Sousa nie do końca mnie zauroczył tymi słowami, wywiadami… Okej, jest odważny – wystawia napastników, są nowe twarze w kadrze… Ale też nie wiem, czy to odwaga, czy desperacja jak z Węgrami. Zarzuciłbym mu bajerowanie. Dziwię się dziennikarzom sportowym, że dają się nabrać na taką bajerkę. Że on z systemu 3-5-2 przejdzie na 4-4-2, płynnie w dodatku… Do mnie to jakoś nie trafia tak szczególnie – stwierdził w programie Kuby Wojewódzkiego.

– Dobrze wygląda w garniturze, dobrze się wypowiada, fajnie to wygląda. Ale brakowało przełożenia tych wywiadów na boisko. Żeby to przełożyć na mecz od pierwszej minuty, a nie gdy jest już nóż na gardle – dodał.

– Widać było nieobecność Roberta Lewandowskiego, który potrafi utrzymać piłkę z przodu, dać wsparcie innym piłkarzom i szansę, by podeszli wyżej – podkreślił także Peszko.