Słaby występ Lewandowskiego i całego Bayernu. Najgorsze oceny od wielu miesięcy

Bayern Monachium – ku zaskoczeniu wielu widzów – nie zdołał w środę pokonać austriackiego RB Salzburg. Słaby występ zanotował Robert Lewandowski, który zebrał wiele negatywnych opinii.

Wczorajszego wieczoru doszło do pierwszego starcia w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy RB Salzburg a Bayernem Monachium. Niespodziewanie jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, w 21. minucie meczu Svena Ulreicha pokonał Junior Adamu. Przez pozostałą część meczu Bawarczycy nie potrafili sforsować defensywy rywala. Gdy wszystko wskazywało na to, że Austriacy zdołają odnieść zwycięstwo, w 90. minucie do wyrównania doprowadził Kingsley Coman. Mimo że mecz zakończył się remisem 1:1, to i tak można to uznać za ogromną niespodziankę.

Nieudany występ Lewandowskiego

Nie najlepszy występ we wczorajszym meczu zanotował także Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium przez niemal cały mecz był niewidoczny i wyłączony z gry. Najlepiej o tym świadczy fakt, że Polak przez 90 minut nie zdołał oddać choćby jednego strzału na bramkę rywala. Był to drugi taki przypadek w tym sezonie.

Niskie oceny

Serwis „WhoScored” ocenił występ polskiego napastnika na 6,45, co jest trzecim najgorszym wynikiem w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Gorzej było tylko w meczach reprezentacji Polski przeciwko Albanii (6,15) i Słowacji (6,31). Z kolei na portalu „SofaScore” przy nazwisku Polaka możemy dostrzec notę 6,3. Niemieckie gazety „Kicker” oraz „Bild” wystawiły Lewandowskiemu notę 5 w skali 1-6. W Niemczach niższa ocena oznacza lepszy występ.