Skorża otwarcie o sytuacji Lecha. „Tą porażką odebraliśmy sobie szansę na grę w europejskich pucharach”

Lech Poznań przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała w piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. Trener Kolejorza, Maciej Skorża stwierdził po meczu, iż ta porażka przekreśliła szanse poznaniaków na grę w europejskich pucharach.

Podbeskidzie uratowane?

Beniaminek PKO BP Ekstraklasy wygrał z wicemistrzami Polski po pięknym uderzeniu Marko Roginicia. 3 punkty w meczu z Kolejorzem są dla bielszczan bardzo ważne, ponieważ wciąż walczą o byt w elicie.

Koniec marzeń o Europie

Wiadomo jednak, że Lech Poznań nie jest zamieszany w walce o utrzymanie, ani o europejskie puchary. Trener Kolejorza, Maciej Skorża po spotkaniu nie ukrywał niezadowolenia.

– Zakładaliśmy, że pierwszy fragment meczu będzie bardzo ważny. W tym okresie Podbeskidzie mocno gra pressingiem, atakuje, zmusza do błędów. Skupiliśmy się na tym, żeby to opanować. I robiliśmy to dobrze. Po przerwie graliśmy bardziej ofensywnie. Zabrakło wykończenia akcji, decyzji o strzale. Wydawało się, że lada moment padnie bramka, ale ostatecznie zabrakło skuteczności – przyznał Maciej Skorża.

– W najmniej oczekiwanym momencie na własnej połowie przytrafił nam się błąd i strata. Zawodnik gospodarzy oddał piękny strzał, który sprawił, że przegraliśmy. Nie zabrakło nam dziś determinacji, ale przede wszystkim skuteczności. Dziś chcieliśmy wygrać, gdyż mieliśmy jeszcze szansę na grę w europejskich pucharach. Tą porażką odebraliśmy ją sobie – stwierdził po meczu szkoleniowiec Lecha Poznań.

Komentarz piłkarza

Rozczarowania nie ukrywał także Nika Kvekveskiri, który po spotkaniu udzielił krótkiej wypowiedzi oficjalnej stronie klubu. Gruzin twierdzi jednak, że drużyna musi w każdym starciu walczyć o trzy punkty. Mimo braku perspektywy na jakikolwiek sukces w bieżącym sezonie.

– Rozstrzygnięcie tego starcia bardzo nas boli, ale musimy podnieść głowy do góry i grać o wygranie następnych meczów w tym sezonie, bo chociaż straciliśmy ostatecznie szansę na wywalczenie awansu do europejskich pucharów, to gramy w Lechu Poznań i w każdym starciu musimy walczyć o trzy punkty, nie ma prawa zabraknąć nam w nich motywacji – powiedział po meczu gruziński pomocnik Kolejorza.

Źródło: Lech Poznań