Selekcjoner Arabii zabrał głos po wygraniu z Argentyną. „Poświęciliśmy 20 minut na świętowanie zwycięstwa”

Arabia Saudyjska dokonała niebywałej rzeczy i wygrała dziś z Argentyną (2-1) w pierwszym meczu na mundialu w Katarze. Herve Renard, selekcjoner Saudyjczyków nie traci jednak głowy. Po meczu zdradził, że na celebrowanie zwycięstwa drużyna poświęciła 20 minut i już skupia się na pozostałych spotkaniach – w tym, na meczu z Polską.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego początku w naszej grupie na mundialu. Arabia Saudyjska pokonała faworyta do wygrania całych mistrzostw 2-1 i wskoczyła na pierwsze miejsce. Całe spotkanie przebiegło w niebywały sposób, a zwycięzcy pokazali niebywały hart ducha i wolę walki.

Chłodna głowa

Po ostatnim gwizdu reprezentanci Arabii Saudyjskiej cieszyli się na murawie wraz ze sztabem i kibicami. Widać było, jak wiele znaczyła dla nich ta wygrana, szczególnie że Argentyna była stawiana w roli faworyta nie tylko do wygrania grupy, ale i całego mundialu.

Herve Renard, selekcjoner Arabii wyznał na konferencji pomeczowej, że po euforii pora na powrót do normalności. Obecnie Saudyjczycy skupiają się już na dwóch pozostałych pojedynkach w grupie.

– Poświęciliśmy 20 minut na świętowanie zwycięstwa z Argentyną i to już koniec. Teraz skupiamy się na dwóch pozostałych meczach – podkreślił Francuz.

Arabię czeka jeszcze pojedynek z reprezentacją Polski i Meksykiem. Obie drużyny spotkają się jeszcze dziś o godzinie 17:00.