Santos z kolejnym odszkodowaniem po zwolnieniu. Spora suma od Besiktasu

Fernando Santos został niedawno zwolniony z tureckiego Besiktasu. Portugalski szkoleniowiec otrzyma imponującą odprawę za przedwczesne zerwanie kontraktu.

 

Zwolniony

Fernando Santos po odejściu z reprezentacji Polski nie czekał długo na podjęcie nowej pracy. Były selekcjoner Biało-Czewronych objął turecki Besiktas. Wyniki w nowym miejscu pracy nie były jednak najlepsze.

W związku z tym władze tureckiego zespołu doszły z Portugalczykiem do porozumienia w sprawie warunków rozwiązania kontraktu. Przedstawiciel Besiktasu poinformował o kwocie, którą otrzyma doświadczony szkoleniowiec.

 

– Trener otrzyma łącznie 500 tys. euro wypłacanych mu od maja w pięciu transzach – ogłosił Onur Gocmez.

Besiktas zajmuje aktualnie czwarte miejsce w lidze tureckiej. Klub ze Stambułu traci do Fenerbahce aż 37 punktów. Fernando Santos poprowadził zespół w czternastu spotkaniach. W tym czasie wygrał pięć z nich i tyle samo przegrał. Do dorobku dopisał również cztery remisy.

Przypomnijmy, że niedawno media huczały o doniesieniach w sprawie premii dla Fernando Santosa za awans reprezentacji Polski na EURO 2024. Dla Portugalczyka odszkodowanie za zwolnienie z Besiktasu to kolejna wywalczona gratyfikacja finansowa w ostatnich tygodniach.

Źródło: TVP Sport, PAP

Dodaj komentarz