Salihamidzić zabrał głos ws. meczu z Anglią „Nie pozwolimy Lewandowskiemu na występ”

Nadal ciągnie się saga w sprawie występu Lewandowskiego w meczu Anglia – Polska na Wembley. Do tej pory o możliwej nieobecności kapitana w trzecim meczu eliminacyjnym pojawiały się głównie plotki. Hasan Salihamidzić, dyrektor Bayernu Monachium zajął jednak oficjalne stanowisko. I nie są to dobre wieści.

Według panujących obecnie w Niemczech obostrzeń w związku z pandemią, osoby wracające z Wysp Brytyjskich muszą poddać się kwarantannie. Gdyby Lewandowski wyjechał na mecz z Anglią, opuściłby co najmniej trzy spotkania Bawarczyków. W tym bardzo istotny pojedynek w Lidze Mistrzów.

To właśnie była główna przyczyna niechęci klubu do puszczenia 32-latka na ostatni marcowy mecz. Do tej pory nie pojawiały się jednak żaden oficjalne stanowiska ze strony Bayernu.

Nadzieja w 28 marca

W piątek dostaliśmy w końcu potwierdzenie podejścia Bawarczyków. Hasan Salihamidzić przyznaje, że jeśli obostrzenia w Niemczech nie ulegną zmianie, to Lewandowski do Anglii nie poleci. Dyrektor sportowy lidera Bundesligi dodał, że w analogiczy sposób postąpią z Davidem Alabą. Jego Austria zagra ze Szkocją 25 marca.

– Jeśli przepisy nie ulegną zmianie, a piłkarze wracający z Anglii będą musieli być poddani kwarantannie, nie pozwolimy Lewandowskiemu na występ – zapowiedział Bośniak.

Czy zatem wszystko stracone? Niekoniecznie. Nadzieja pozostaje w 28 marca. Wówczas u naszych zachodnich sąsiadów zostaną podjęte ważne decyzje odnośnie kolejnych obostrzeń. Możliwe, że obecnie panujące zasady zostaną zniesione.