Saga trwa. Niemcy podali datę odejścia Lewandowskiego. Jest jeden warunek

Niemieckie media nie dają za wygraną i dalej podają nowe informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego. „Abendzeitung” podał nawet możliwą datę transakcji. Dodał również warunki, jakie muszą zostać spełnione, aby Bayern zgodził się na odejście Polaka.

Manchester United, Chelsea, Real Madryt – to najpoważniejsze kluby, które są zainteresowane wykupieniem „Lewego” z Monachium. Choć „Sport1.de” niedawno zapewniał, że 32-latek zostanie w Bayernie, nie jest to takie oczywiste. Okazuje się, że początkowy plan wypełnienia kontraktu do czerwca 2023 roku uległ delikatnemu przekształceniu.

To wciąż możliwe

„Abendzeitung” poinformował, że działacze Bawarczyków skłonią się ku sprzedaży swojego najlepszego napastnika przed końcem kontraktu tylko pod jednym warunkiem. Muszą znaleźć w jego miejsce klasowe zastępstwo. Maximilian Koch, dziennikarz dodaje także, że najpoważniejszym kandydatem pozostaje na razie Erling Haaland. Jeśli Norweg trafi w 2022 roku na Allianz Arenę, to Lewandowski otrzyma zgodę na opuszczenie klubu.

– Bayern rozważy sprzedaż Lewandowskiego w 2022 roku za duże pieniądze, jeśli działacze znajdą świetnego następcę – napisano na „Abendzeitung”.

„Kicker” również podał bardzo ciekawą informację. Z ich rozeznania wynika, że priorytetem dla Bayernu jest przedłużenie kontraktu Joshuy Kimmicha, Serge’a Gnabry’ego oraz Kingsleya Comana. To z kolei oznacza, że, choć nadal bardzo ważne, to mniej istotną wagę przykłada się do umów Manuela Neuer, Thomasa Mullera i właśnie Roberta Lewandowskiego.

Pini Zahavi, a więc agent 32-latka w ostatnim czasie miał wymyślić ciekawy plan na swojego podopiecznego. Izraelczyk liczy na sprzedanie Polaka za duże pieniądze do innego klubu. Prawdopodobnie w grę wchodzi wcześniej wspomniane Chelsea oraz PSG. W sprawie transferu Zahavi spotka się niebawem z zarządem Bayernu.