Ronaldo wezwany przez Komisję ds. Etyki i Dyscypliny. Powodem obsceniczny gest w kierunku trybun

Cristiano Ronaldo uległ prowokacji kibiców drużyny przeciwnej i wykonał w ich stronę niestosowny gest. Zachowanie Portugalczyka nie spodobało się władzom ligi. Według doniesień mediów Komisja ds. Etyki i Dyscypliny wezwała legendę Realu Madryt na przesłuchanie.

 

Ronaldo wezwany

 

Al-Nassr wygrało w niedzielę z Al-Shabab 3:2. Cristiano Ronaldo strzelił jedną z bramek w tym spotkaniu. Po zakończeniu meczu kibice rywali skandowali „Messi, Messi”. Portugalczyk uległ prowokacji i na początku przyłożył rękę do ucha i wysłuchiwał fanów zespołu rywala. Później jednak pokazał im niestosowny gest w okolicach przyrodzenia.

 

Według saudyjskich mediów zachowanie Portugalczyka nie przypadło do gustu władzom ligi. Dziennikarze donoszą, że sprawą zajmuje się Komisja ds. Etyki i Dyscypliny. Nie podjęła ona jednak jeszcze decyzji. Działacze chcą poznać wersję Ronaldo i z tego powodu wezwą go na przesłuchanie. Na miejscu wytłumaczy się ze swojego zachowania.

 

Według saudyjskiego dziennikarza Khalida Al-Rasheeda Portugalczykowi grozi grzywna za niesportowe zachowanie. Zabraknie go w dwóch następnych meczach Al-Nassr ze względu na zawieszenie.

Cristiano Ronaldo zagrał w 29 spotkaniach w bieżącym sezonie. W tym czasie Portugalczyk strzelił 28 bramek oraz zanotował 11 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia 39-latka na 15 mln euro.

Źródło: Sport.pl, Twitter