Robert Podoliński przedstawił nietypową kandydaturę do reprezentacji Polski. „Naprawdę widziałbym go w kadrze”

Robert Podoliński był gościem programu Moc Futbolu na antenie Kanału Sportowego. Ekspert TVP Sport przedstawił swojego kandydata do gry w reprezentacji Polski. Szkoleniowiec twierdzi, iż takiego zawodnika zabrakło biało-czerwonym na EURO 2020.

Nietypowa kandydatura

Według Roberta Podolińskiego powołanie do reprezentacji Polski powinien otrzymać Marcin Cebula. Ekspert TVP Sport uważa, że wszechstronność piłkarza Rakowa Częstochowa podpasowałaby pod model gry Paulo Sousy.

– Naprawdę widziałbym w kadrze Marcina Cebulę. Ostatnio miałem przyjemność oglądać go w Kazaniu. To facet, pod którym podpisałbym się w tej chwili dwoma rękami. Absolutnie widziałbym go w kadrze, chociaż nie wiem, czy kosztem Zalewskiego – stwierdził były trener Podbeskidzia Bielsko-Biała.

– To jest jednak nazwisko, które we mnie budzi najwięcej znaków zapytania pod względem przydatności do reprezentacji. W systemie, w którym chce grać Sousa, Cebula mógłby grać na kilku pozycjach. To po prostu dobry piłkarz – dodał.

– Tego typu zawodnika zabrakło nam na EURO 2020. Mieliśmy sporo graczy zadaniowych, a mało kreatorów gry i piłkarzy, którzy byliby w stanie stworzyć przewagę grą jeden na jednego – zakończył Podoliński.

Marcin Cebula dołączył do Rakowa Częstochowa w sierpniu 2020 roku z Korony Kielce. Od tamtego momentu jego forma cały czas zwyżkuje. W poprzednim sezonie 25-latek wystąpił w 28 meczach. Do siatki rywali trafił 6 razy oraz zanotował 7 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia go na 1,5 mln euro.

Źródło: Kanał Sportowy