Robert Lewandowski ponownie wyróżniony! Gol Polaka wybrany trafieniem miesiąca [WIDEO]

Robert Lewandowski nie przestaje zadziwiać. Gola Polaka przeciwko Arminii Bielefeld został wybrany najładniejszym trafieniem lutego w Bundeslidze. – Gol marzenie – pisały niemieckie media.

W połowie lutego Bayern Monachium na Allianz Arenie podejmował jedną z najsłabszych ekip tego sezonu w Bundeslidze. Arminia jednak zaskakująco prowadziła z mistrzem Niemiec już od 9. minuty. Mało tego, Bawarczycy schodzili do szatni z wynikiem 0-2.

Po przerwie sygnał do wzięcia się w garść dał Robert Lewandowski. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy 32-latek popisał się pięknym uderzeniem. Piłkę posłaną przez Davida Alabę przyjął sobie na klatkę piersiową, po czym uderzył ją wolejem. To właśnie tę bramkę kibice wybrali najładniejszym trafieniem lutego w Bundeslidze.

Zobacz trafienie Lewandowskiego:

„Gol marzenie”

Bayern finalnie zremisował tamto spotkanie 3-3. Niemiecka media w większości były zgodne, że Lewandowski w pierwszej połowie był bardzo niewidoczny. Mimo to potrafił jednak w drugich 45 minutach dać sygnał swoim kolegom.

– Kompletnie wyłączony w pierwszej połowie, przywrócił Bayern do gry w wielkim stylu. Ogólnie znacznie lepszy w drugich 45 minutach – pisano w „Abendzeitung”.

Jednocześnie Niemcy zachwycają się trafieniem 32-latka. W pewnej części tamtejszej prasy możemy przeczytać o „golu marzeniu” kapitana reprezentacji Polski.

Muller w zasięgu

Robert Lewandowski ma aktualnie na koncie 31 goli w tym sezonie ligowym. Polakowi do końca rozgrywek zostało 10 meczów w Bundeslidze i 10 bramek do strzelenia, żeby pobić rekord Gerda Mullera. Przypomnijmy, że legendarny napastnik w sezonie 1971/72 zebrał 40 trafień. Do tej pory nikt nie był w stanie pobić tego dorobku.

– Jeśli piłka nożna pozostanie taka sama, a Lewandowski nie odniesie kontuzji, jestem pewny, że pobije rekord Gerda Mullera – stwierdził po meczu Bayernu z Borussią Dortmund Lothar Matthaus. „Lewy” strzelił w tym meczu hat-tricka, dzięki czemu znacznie przybliżył się do rekordu.

– Jeśli ominą go kontuzje, to Lewandowski zdobędzie więcej niż 40 bramek. Ma dziesięć kolejek, a jego liczby są imponujące – dodał także Klaus Fischer, legenda Schalke.

W sobotę Bayern zmierzy się na wyjeździe z Werderem Brema. Spotkanie z 12. drużyną tego sezonu Bundesligi będzie dla Lewandowskiego doskonałą okazją na powiększenie swojego strzeleckiego dorobku.