Reprezentant Polski o różnicach po transferze do Włoch. „Nad tym muszę najbardziej popracować”

Mateusz Łęgowski udzielił wywiadu Kanałowi Sportowemu. Były piłkarz Pogoni Szczecin opowiedział o różnicach między Serie A i Ekstraklasą.

Łęgowski o zmianie Polski na Włochy

Mateusz Łęgowski przeniósł się latem z Pogoni Szczecin do Salernitany. Pomocnik jeszcze w barwach Portowców zadebiutował w reprezentacji Polski. Ówczesnym selekcjonerem Biało-Czerwonych był Paulo Sousa.

Cezary Kulesza komentuje aferę alkoholową. „Nie ma zgody na takie zachowania” [CZYTAJ]

Były piłkarz Pogoni Szczecin w rozmowie z Kanałem Sportowym opowiedział o różnicach po transferze. Łęgowski dodał także, nad czym musi bardziej popracować.

– Tempo gry jest inne. To jest chyba największa różnica. Trzeba szybciej podejmować decyzje na boisku. To jest coś, nad czym muszę najbardziej popracować. Muszę też być bardziej agresywny. W lidze włoskiej gra się dużo bardziej w kontakcie. Pracuję też nad wytrzymałością, aby w całym meczu utrzymywać dużą intensywność – powiedział piłkarz Salernitany.

Portal transfermarkt.de wycenia 20-latka na 2,5 mln euro. Umowa Mateusza Łęgowskiego z Salernitaną obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Pogoń Szczecin otrzymała od włoskiego klubu za swojego wychowanka około 3 mln euro.

Źródło: Kanał Sportowy