Cezary Kulesza komentuje aferę alkoholową. „Nie ma zgody na takie zachowania”

Cezary Kulesza skomentował ostatnie wydarzenia wokół reprezentacji Polski do lat 17. Prezes PZPN przyznał, że nie ma zgody na takie zachowania, jakich dopuściło się czterech młodych piłkarzy.
Głównym tematem w polskich mediach jest dziś afera alkoholowa z udziałem reprezentantów Polski do lat 17. Na kilka dni przed startem Mistrzostw Świata czterech zawodników postanowiło opuścić nocą reprezentacyjny hotel i udać się na miasto. Chłopcy mieli spożywać alkohol w jednym z barów na Bali. Po powrocie do hotelu mieli napotkać sztab reprezentacji, który wyczuł u nich alkohol.
Młodzi chłopcy natychmiast ponieśli konsekwencje swoich czynów. Z samego rana PZPN opublikował oficjalny komunikat w tej sprawie. Władze federacji ogłosiły, że cała czwórka zawodników została usunięta ze zgrupowania. Sztab reprezentacji Polski U-17 podjął taką decyzję, argumentując to niesportowym zachowaniem i złamaniem regulaminu.
Prywatnie głos w tej sprawie zabrał również Cezary Kulesza. Prezes PZPN udzielił wypowiedzi na łamach „Polsatu Sport”. Kulesza przyznał, że decyzja o usunięciu piłkarzy ze zgrupowania była jedynym słusznym wyborem.

–  Jestem po wielu rozmowach w tej sprawie. Nie ma zgody na takie zachowania. Nie ma innej możliwości jak kara dyscyplinarna. Pozostawienie tego bez konsekwencji byłoby nieuczciwe wobec innych – skomentował Cezary Kulesza.


źródło: polsat sport

Michał Budzich