Ranking UEFA został zaktualizowany! Polska liga najniżej w historii…

UEFA zaktualizowała ranking lig europejskich po zakończeniu faz grupowych Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Lech Poznań do ostatniego meczu walczył o awans na wyższe lokaty, jednak koniec końców pozostaliśmy na niskiej 30. pozycji.

Lech Poznań kończy zmagania w Lidze Europy

Wczoraj zakończone zostały zmagania w fazie grupowej Ligi Europy. Tym samym swoją przygodę w obecnym sezonie europejskich pucharów zakończył Lech Poznań. W tym sezonie Kolejorz wielokrotnie nas zaskakiwał i chyba nawet najwięksi optymiści nie wierzyli w awans poznaniaków do fazy grupowej Ligi Europy. Lech miał wyjątkowo utrudnione zadanie, bo musiał zaczynać kwalifikacje do LE od 1. rundy! Podopieczni Żurawia są 13. klubem w historii, któremu udała się ta sztuka.

ZOBACZ: Tyle Lech Poznań zarobił na grze w Lidze Europy. Czy to wystarczy na odjechanie w lidze?

Ranking UEFA po fazie grupowej

Po zakończeniu faz grupowych europejskich pucharów w tym sezonie ekstraklasa zajmuje 30. miejsce w rankingu lig europejskich i z tej pozycji będziemy startować w przyszłym sezonie. Polska liga w rankingu UEFA gorzej jeszcze nie wyglądała, obecna trzydziesta pozycja jest najgorszym wynikiem w historii.

W fazie grupowej każde punkty Lecha były na wagę złota, nawet jeden remis więcej dałby nam 29. lokatę. Tym bardziej szkoda, że mecz z Benfiką został potraktowany przez trenera Żurawia nieco po macoszemu. Jak już wspomnieliśmy, remis w którymkolwiek z przegranych meczów dałby 29. pozycję, a jedno zwycięstwo więcej pozwoliłoby awansować aż na 27. miejsce! To pozwoliłoby trzem polskim zespołom rozpoczynać kwalifikacje do Ligi Konferencji UEFA od drugiej rundy.

FOT. kassiesa.home

ZOBACZ: Lech Poznań dopina kolejny transfer! Agent czeskiego obrońcy już w Poznaniu!

Co to dla nas oznacza?

Brak większej liczby punktów zaboli w przyszłym sezonie nie tylko Lecha (o ile się zakwalifikuje do pucharów), ale również pozostałe polskie kluby. Oznacza to, że trzy nasze kluby rozpoczną eliminacje Ligi Konferencji UEFA od pierwszej rundy w sezonie 2022/23.

 

 

 

Michał Budzich