Raków Częstochowa przeprowadzi hitowy transfer? Na ich celowniku jest napastnik reprezentacji Turcji

Na radarze Rakowa Częstochowa znalazł się 10-krotny reprezentant Turcji, Serdar Dorsun. Portal „WP Sportowe Fakty” przekazał, że temat faktycznie jest poważny. Mimo to transakcja może okazać się trudna do zrealizowania.

W ostatnich sezonach Raków Częstochowa przebił się do czołówki PKO BP Ekstraklasy. Z każdym sezonem można odnotować wyraźny rozwój zespołu. Rozwijanie piłkarzy i dokonywanie wzmocnień przekłada się na lepsze wyniki zespołu. Najgorzej obsadzoną pozycją wydaje się jednak środek ataku. Od kilku lat władze klubu nie potrafią obsadzić tej pozycji piłkarzem gwarantującym regularne zdobywanie bramek.

Napastnicy Rakowa

Obecnie w kadrze Rakowa Częstochowa znajduje się trzech klasycznych napastników. Są to Vladislavs Gutkovskis, Fabian Piasecki oraz Sebastian Musiolik. Żaden z nich nie może zagwarantować jednak regularnego strzelania goli. Łotysz zdobył ich w tym sezonie najwięcej – 7. Fabian Piasecki strzelił 5 bramek. Z kolei licznik goli Sebastiana Musiolika wynosi 0 trafień.

Zerwane negocjacje

Władze Rakowa Częstochowa nieustannie pracują nad sprowadzeniem nowego napastnika. W ostatnich tygodniach istniał temat Erika Exposito ze Śląska Wrocław. Ostatecznie negocjacje zostały przerwane na etapie dopinania szczegółów indywidualnej umowy piłkarza.

Reprezentant Turcji na celowniku

Nowe informacje transferowe odnośnie Rakowa Częstochowa przekazał Piotr Koźmiński z serwisu „WP Sportowe Fakty”. Z doniesień wynika, że władze Rakowa chciałyby pozyskać piłkarza Fenerbahce i reprezentanta Turcji, Serdara Dursuna. Informacje przekazywały również tureckie media.

Duże wyzwanie

Piotr Koźmiński poinformował, że przedstawiciele Rakowa Częstochowa rozmawiali z agentem Serdara Dursuna. Temat transferu tureckiego napastnika był/jest poważny. Kwestia transferu może jednak okazać się ciężka do zrealizowania. 31-latkiem interesują się także inne kluby. Dursun ma jednak świadomość, że Raków ma duże aspiracje i jest na najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa Polski.

CV robiące wrażenie

Obecny sezon bez wątpienia nie jest najlepszym w karierze Serdara Dursuna. W 16 meczach na wszystkich frontach zdobył zaledwie 3 bramki. Mimo to jego wcześniejsza osiągnięcia mogą pobudzać wyobraźnię. Serdar Dursun grał w takich klubach Darmstadt, Greuther Furth, Hannover, a obecnie Fenerbahce. W sezonie 2020/2021 został królem strzelców 2. Bundesligi z 27 trafieniami na koncie (bramka średnio co 100 minut). W 2021 roku zadebiutował w reprezentacji Turcji. Dla drużyny narodowej zagrał w 10 meczach, w których strzelił 7 bramek. W reprezentacji bramki strzela średnio co 61 (!) minut.


źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich