Raków Częstochowa bije rekordy w europejskich pucharach. W tym aspekcie lepsi są tylko Ajax i AC Milan

Raków Częstochowa pokonał wczoraj Florę Tallin i awansował do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jak się okazało, pobił rekord w jednej ze statystyk dotyczących czystych kont.

Pierwsze spotkanie między Rakowem Częstochowa a Florą Tallin zakończyło się skromnym zwycięstwem mistrzów Polski 1:0. W rozgrywanym wczoraj rewanżu Raków całkowicie zdominował swoich rywali i wygrał 3:0. Tym samym podopieczni Dawida Szwargi awansowali do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W nadchodzącym etapie zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Karabach-Lincoln Red Imps.

Jak się okazało, Raków Częstochowa pobił jeden z rekordów statystycznych. Jan Sikorski poinformował, że Raków jest pierwszym klubem w historii europejskich pucharów, który w swoich pierwszych 14 meczach zanotował aż 11 czystych kont. W pierwszych 13 meczach 10 czystych kont zanotowało jeszcze jedynie belgijskie KSK Beveren.

Raków jest również wysoko w jeszcze jednej statystyce. Jeśli chodzi o 14 kolejnych meczów w pucharach (nie musi to być 14 pierwszych meczów) dwa kluby zanotowały po 12 czystych kont. Mowa o Ajaxie i AC Milan. 11 czystych kont ma łącznie 12 klubów, w tym Raków (obecnie) i Legia (2017-2019).

Michał Budzich