Przetarg na pokazywanie PKO BP Ekstraklasy zakończony. Padła rekordowa oferta

Wiemy, kto będzie pokazywał rozgrywki PKO BP Ekstraklasy w latach 2023-2027. Według doniesień portalu „Weszło” za transmisję rozgrywek dalej będzie odpowiedzialna stacja „Canal+”.

Po zakończeniu sezonu 2022/2023 zakończy się aktualna licencja na pokazywanie rozgrywek polskiej Ekstraklasy. Do tej pory głównym nadawcą najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce była stacja „Canal+”. Dodatkowo jeden mecz w kolejce pokazywało „TVP” w ramach posiadanej sublicencji.

Co z transferem Makany Baku do Legii Warszawa? „Była poważna przepychanka”

Ekstraklasa zostaje w „Canal+”

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o nadchodzącym przetargu na pokazywanie PKO BP Ekstraklasy w latach 2023-2027. Ostatecznie z dużej chmury spadł mały deszcz. Według doniesień „Weszło” do przetargu wystartowała tylko stacja „Canal+”. Tym samym rozgrywki Ekstraklasy pozostaną w tej stacji.

Lech wzmaga ofensywę transferową. Syn słynnego Chorwata na celowniku

Rekordowa suma

Z artykułu na portalu „Weszło” dowiadujemy się, że „Canal+” zaoferowała rekordową sumę za pokazywanie Ekstraklasy. Stacja tylko za jeden sezon ma przekazywać około 300 milionów złotych. Nie ustalono jeszcze potencjalnej współpracy na mocy sublicencji.


źródło: weszło

fot. Kacper Polaczyk/Polczyk FOTO

Michał Budzich