Prezes LaLiga wypowiedział się nt. powrotu Leo Messiego do FC Barcelony. „Dzisiaj nie można go zarejestrować, ale…”

Powrót Leo Messiego do FC Barcelony staje się coraz bardziej realny. Na przeszkodzie mogą jednak stanąć wymogi finansowe LaLiga. Na temat ewentualnego powrotu argentyńskiego piłkarza wypowiedział się prezes LaLiga, Javier Tebas.

Wraz z końcem tego sezonu wygasa kontrakt Leo Messiego z Paris Saint-Germain. Póki co nic nie wskazuje na to, by współpraca między obiema stronami miała zostać przedłużona. Argentyńczyk jest piłkarzem francuskiego klubu od sierpnia 2021 roku.

Powrót Messiego

Coraz więcej mówi się o potencjalnym powrocie Lionela Messiego do FC Barcelony. Argentyńczyk jest bezsprzecznie największą legendą w historii klubu. Jego przygoda nie została jednak zakończona w taki sposób, jakiego wszyscy by oczekiwali. Ewentualny powrót Messiego na Camp Nou byłby znakomitą okazją do tego, by po kolejnych 2-3 latach gry pożegnać go w odpowiedni sposób.

Finansowe Fair Play

Aby powrót Leo Messiego do FC Barcelony się zmaterializował, potrzebne jest spełnienie wymogów Finansowego Fair Play LaLiga. W tej kwestii wypowiedział się prezes ligi hiszpańskiej. Z jego wypowiedzi dowiadujemy się, że obecnie kataloński klub nie spełnia wymagań, by móc zakontraktować Argentyńczyka.

– Dziś nie można go zarejestrować, ale zostało dużo czasu. Mam nadzieję, że Barça wykona niezbędne kroki, żeby wrócił, musi zrobić dużo skomplikowanych rzeczy, aby mógł się zmieścić [w Finansowym Fair Play] – przekazał Javier Tebas.

– Czekamy na plan rentowności, może sprzedaż zawodników. Ja byłbym zachwycony, gdyby mógł grać w naszych rozgrywkach, jestem jego fanem, ale nie zmienimy naszych zasad – dodał prezes LaLiga.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich