Poznaliśmy nowego szefa ECA. Agnelli zastąpiony przez Al-Khelaifiego, prezesa PSG

Według plotek Andre Agnelli zrezygnował we wtorek z funkcji prezesa Juventusu oraz prezesa ECA po zamieszaniu z Superligą. To pierwsze okazało się być jednak nieprawdą. Z kolei w drugim przypadku wybrano już jego następcę. Włocha zastąpi teraz Nasser Al-Khelaifi, szef PSG.

Przypomnijmy, że wtorkowy wieczór był bardzo intensywny. Po protestach kibiców pod Stamford Bridge z projektu Superligi wycofali się Chelsea oraz Manchester United. Później zrezygnowali także działacze Tottenhamu, Arsenalu, Manchesteru United i Liverpoolu.

Żniwo

Sporą karę za udział w Superlidzie odebrał także Andrea Agnelli, prezes Juventusu. Przede wszystkim pod jego adresem posypało się mnóstwo plotek, jakoby miał podać się do dymisji i zrezygnować ze stanowiska szefa „Starej Damy”.

Fabrizio Romano wyjaśnił, że były to jedynie niepewne informacje. Na tę chwilę nie ma tematu odejścia Agnelliego z Turynu. W przypadku ECA jest jednak inaczej.

Włoch nie jest już prezesem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów. Co ciekawe, 45-latka na stanowisku zastąpi… Nasser Al-Khelaifi. Prezes PSG został wybrany poprzez głosowanie.