Poznaliśmy faworyta do objęcia posady trenera w Lechu Poznań! Eksperci nie mają wątpliwości

Po wielu tygodniach oczekiwania ze strony kibiców Dariusz Żuraw w końcu pożegnał się z posadą pierwszego trenera Lecha Poznań. Nie minęło kilka godzin, a polscy dziennikarze podali osobę, która jest najbliżej zastąpienia trenera Żurawia.

Dariusz Żuraw zwolniony!

Zmiana na stanowisku trenera Lecha Poznań wydawała się być nieunikniona. Kibice z Poznania już od dłuższego czasu domagali się zwolnienia trenera Dariusza Żurawia, jednak zarząd klubu pozostawał nieugięty. Szalę goryczy przelała jednak sobotnia porażka Kolejorza z walczącą o utrzymanie Cracovią Kraków. Informacja o zwolnieniu 48-letniego szkoleniowca została przekazana do mediów we wtorkowy poranek.

– Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał przez dwa lata, za piękną europejską przygodę, szczerze życzymy mu powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej – napisano na oficjalnej stronie klubu.

Kto zastąpi Dariusza Żurawia?

W mediach natychmiastowo zaczęły się przewijać nazwiska potencjalnych następców Dariusza Żurawia. Wśród nich byli m.in. Maciej Skorża, Marcin Brosz, Jacek Zieliński a nawet Jerzy Brzęczek. Ponadto były brane pod uwagę opcje zagraniczne. Na oficjalnej stronie Kolejorza czytamy, że nazwisko nowego trenera poznamy w ciągu najbliższych dni.

– Nazwisko nowego trenera zostanie oficjalnie ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Na razie zajęcia z zespołem prowadzić będą dotychczasowi asystenci – czytamy na internetowej stronie Lecha Poznań.

Faworyt do objęcie posady trenera Lecha Poznań

Mimo wszystko najbliżej objęcia sterów w Poznaniu jest Maciej Skorża. Taką informację podali m.in. Tomasz Włodarczyk oraz Piotr Koźmiński.

49-latek miał już okazję prowadzić Kolejorza w latach 2014-2015. Wówczas poprowadził klub w 59 oficjalnych spotkaniach, notując w nich średnią punktów na mecz wynoszącą 1,73. W tym okresie Maciej Skorża zdobył z Lechem mistrzostwo Polski oraz zwyciężył w Superpucharze Polski.

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Michał Budzich