Poznaliśmy decyzję w sprawie „rasizmu” w meczu PSG-Basaksehir

UEFA podjęła decyzję w sprawie zeszłorocznego skandalu w meczu Ligi Mistrzów. Sędziowie prowadzący mecz PSG-Basaksehir unikną kary.

Kontrowersje w meczu Ligi Mistrzów

9 grudnia 2020 roku w trakcie meczu PSH-Basaksehir doszło do słownego starcia sędziów z piłkarzami.  Jeden z rezerwowych tureckiego zespołu usłyszał, jak jeden z sędziów mówiąc do drugiego użył słowa „negru” (z rumuńskiego „czarny”). Na murawie doszło do wymiany zdań, po której gracze obu ekip zeszli do szatni. Mecz został przerwany i dokończony następnego dnia.

Poznaliśmy werdykt

Przez ostatnie tygodnie UEFA badała sprawę i uznała, że nie doszło do przejawu rasizmu. W związku z tym nie zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec rumuńskich sędziów. Tamtego wieczora trener Basaksehiru użył kontrowersyjnych słów do całej tej sytuacji, on również nie poniesie odpowiedzialności.

– Oskarżenia o rasizm zostały wycofane, ale Sovre i Coltescu staną teraz w obliczu zarzutów o użycie wulgaryzmów. Sprawa jeszcze się nie skończyła. Co jest jednak pewne: nie ma oskarżenia o rasizm – napisał jeden z rumuńskich dziennikarzy.

Michał Budzich