Powrót kibiców na stadiony Premier League możliwy jeszcze w tym sezonie! Wiemy, ilu fanów wejdzie na obiekt

Według doniesień brytyjskiego „Daily Mail” kibice z Wysp mogą wrócić na trybuny jeszcze w tym sezonie Premier League. Ostateczną decyzję w tej sprawie w maju ogłosi premier Boris Johnson.

Kilka tygodni temu minął rok od rozpoczęcia pandemii koronawirusa. W ostatnich miesiącach na rynek została wprowadzona szczepionka przeciw COVID-19, jednak zanim zdecydowana większość społeczeństwa przyjmie ten środek, minie jeszcze sporo czasu. Wciąż nie wiemy, ilu kibiców będzie mogło wejść na trybuny podczas nadchodzących Mistrzostw Europy.

W połowie marca brytyjski rząd informował, że pierwszą dawkę szczepionki na Wyspach przyjęło ponad 25 milionów osób. Przed kilkoma dniami w mediach przewijała się informacja, że liczba zaszczepionych przekroczyła 37 milionów. Tak więc pod tym względem sytuacja w Wielkiej Brytanii wydaje się być z dnia na dzień coraz lepsza.

Kiedy kibice wrócą na stadiony?

Brytyjski dziennik „Daily Mail” podaje, że rząd planuje wpuścić kibiców na stadiony klubów Premier League w maju na dwie ostatnie kolejki rozgrywek. Głos w tej sprawie 10 maja ma zabrać Boris Johnson. Decyzja premiera będzie głównie zależeć od sytuacji epidemiologicznej.

– Kluby Premier League planują powrót kibiców na mecze w maju, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapali zielone światło – pisze „Daily Mail”.

Ile osób wejdzie na obiekty?

Na stadionach o pojemności powyżej 40 tysięcy miejsc mogłoby wejść maksymalnie 10 tysięcy kibiców. Z kolei na mniejszych obiektach na trybuny zostałoby wpuszczone 25% całkowitej liczby miejsc.

Michał Budzich