Powraca temat transferu Vladana Kovačevicia. Bramkarz Rakowa jest na liście życzeń klubu z Bundesligi

Latem polskie oraz portugalskie media spekulowały na temat potencjalnego transferu Vladana Kovačevicia do Benfiki Lizbona. Już wkrótce golkiper Rakowa Częstochowa może stać się obiektem kolejnych spekulacji. Według informacji przekazanych przez „Kickera” Bośniak znalazł się na celowniku Bayeru Leverkusen. 

CBA zatrzymało członka PZPN. Podejrzany jest także były sekretarz związku [CZYTAJ]

Kovačević przebojem wszedł do Ekstraklasy. Już w swoim pierwszym sezonie w barwach Rakowa Częstochowa Bośniak zdobył tytuł najlepszego bramkarza w lidze polskiej. 24-latek znacznie pomógł „Medalikom” w wywalczeniu wicemistrzostwa kraju oraz w rozgrywkach pucharowych.

Wiadomo, co oznaczała cieszynka Grealisha po golu z Iranem. Piękny gest piłkarza [CZYTAJ]

Podczas trwającej kampanii ligowej Kovačević potwierdza swoją wysoką klasę. W czternastu spotkaniach Ekstraklasy zachował aż siedem czystych kont, puszczając zaledwie dziewięć bramek. Raków Częstochowa zajmuje pozycję lidera z przewagą dziewięciu punktów nad drugą Legią Warszawa.

Mocny gest i wyraz poparcia dla kobiet. Reprezentanci Iranu i kibice nie śpiewali swojego hymnu [WIDEO]

Latem został, teraz odejdzie?

Portugalski „Record” podczas letniego okna transferowego przekonywał, że Kovačević zmieni swoją przynależność klubową. Bośniak był łączony z przenosinami do Benfiki Lizbona za siedem milionów euro. Ostatecznie bramkarz pozostał w drużynie prowadzonej przez Marka Papszuna.

Wojciech Szczęsny ocenił przygotowania do mundialu. „Żartowaliśmy, że nie mieliśmy czasu, żeby coś zepsuć” [CZYTAJ]

Pogłoski o zainteresowaniu ze strony innych znanych ekip były jedynie kwestią czasu. Jak poinformował „Kicker”, świetnie dysponowany bramkarz znalazł się na liście życzeń Bayeru Leverkusen. Wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt rezerwowego golkipera „Aptekarzy”, Andrieja Łuniowa. Klub z Bundesligi obserwuje także poczynania Philippa Köhna z RB Salzburg.

Mecz Polska-Meksyk już jutro! Oto przewidywany skład Meksykanów na to spotkanie [CZYTAJ]