Potężne plany transferowe Wieczystej Kraków. Mowa o milionach euro

Wieczysta Kraków może zaskoczyć latem kibiców kilkoma dużymi transferami. Szczegóły ujawnił na antenie „Meczyków” Łukasz Olkowicz.

W kończącym się sezonie 2023/2024 Wieczysta Kraków wywalczyła upragniony awans do II ligi. Zespół dowodzony przez Sławomira Peszkę dokonał tego na 3 kolejki przed końcem rozgrywek. Po 31. kolejce Wieczysta ma 10 punktów przewagi nad drugą w tabeli Siarką Tarnobrzeg.
Wieczysta zaskakiwała swoimi transferami całą Polskę, jeszcze kiedy występowała w lidze okręgowej. W kolejnych sezonach szeregi krakowskiego klubu zasilały kolejne głośne nazwiska. Obecnie w kadrze Wieczystej znajdziemy takich piłkarzy jak m.in. Michał Pazdan, Jacek Góralski, Michał Mak, Rafał Pietrzak czy też Thibault Moulin.
Po awansie do II ligi Wieczysta nie zamierza się zatrzymywać. Nie jest tajemnicą, że właścicielowi klubu marzy się awans do Ekstraklasy. W związku z tym przed startem sezonu II ligi kadra Wieczystej ma ulec solidnemu wzmocnieniu. Łukasz Olkowicz na antenie „Meczyków” przekazał, że na nadchodzące transfery podczas letniego okna transferowego ma zostać przekazane nawet kilka milionów euro.

– Znając te plany Wojciecha Kwietnia – i jego możliwości – ja bym się nie zdziwił, jak Wieczysta wyda najwięcej latem ze wszystkich naszych klubów. To jest całkiem możliwe, to nie jest nic sensownego. Jeżeli przyjmiemy, że będzie to kilka milionów euro. Nawet to, myślę, nie byłoby kłopotem – skomentował Łukasz Olkowicz.

– Też są już plany rozbudowy stadionu, także tam wszystko się zgadza – uzupełnił dziennikarz.

Michał Budzich

Dodaj komentarz