Pogoń Szczecin rozwiewa wątpliwości. Wiadomo, co dalej w sprawie Grosickiego

W kontekście przyszłości Kamila Grosickiego powiedziane zostało już bardzo wiele. Pojawiło się mnóstwo plotek, jednak w kontrze do nich brakowało jakichkolwiek konkretów. W końcu jednak głos w sprawie zainteresowania Pogoni Szczecin reprezentantem Polski zabrał jej prezes. I wszystko jasne.

„Grosika” łączono z dwoma klubami Ekstraklasy. O jego ściągnięcie mieli zabiegać przedstawiciele Legii Warszawa, o czym mówiło się od dawna, oraz Pogoni Szczecin. Finalnie wiemy już, jakie stanowisko w sprawie 32-latka mają „Portowcy”.

Koniec plotek

W poniedziałek pojawiła się wypowiedź menadżera Grosickiego, w której kategorycznie zaprzeczył jakimkolwiek ofertom z Ekstraklasy. Żadnych kontaktów z Polskimi klubami zatem nie ma, i o ile już to było wystarczające stanowisko, głos zabrał także prezes Pogoni Szczecin.

– Nie ma tematu transferu Kamila Grosickiego do Pogoni Szczecin w tym okienku transferowym – mówi Jarosław Mroczek na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Wszystko wskazuje zatem na to, że skrzydłowy pozostanie w West Bromwich do lata. Wraz z końcem sezonu wygasa jego kontrakt, także dopiero wtedy możemy spodziewać się informacji w sprawie przyszłego pracodawcy Polaka.

„Grosik” podejmując taką decyzję musi się liczyć ze straconymi kolejnymi miesiącami. Piłkarz nie łapie się nawet do kadry meczowej WBA, o ławce rezerwowych nie wspominając. W przypadku następnych tygodni bez gry może się także pożegnać z nadchodzącymi meczami reprezentacji oraz, co gorsza z Euro 2020.