Piszczek o odrzuceniu propozycji Probierza i wywiadzie Lewandowskiego. „Takie rzeczy powinny zostawać w szatni”

Łukasz Piszczek był kandydatem do pracy w sztabie selekcjonera reprezentacji Polski podczas niedawnego naboru. Ostatecznie były kadrowicz dał słowo Markowi Papszunowi i nie skorzystał z opcji dołączenia do Michała Probierza. W rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty” opowiedział o powodach takiej decyzji.
Piszczek mógł pracować w reprezentacji Polski

Łukasz Piszczek uczestniczy w kursach trenerskich i występuje w LKS-ie Goczałkowice-Zdrój. Od dłuższego czasu opinia publiczna widzi „Piszcza” w sztabie reprezentacji Polski. Niedawno zarówno Marek Papszun, jak i Michał Probierz widzieli go w swoim zespole. Piszczek opowiedział o kulisach tych propozycji.

– Bardzo szanuję trenera Probierza, znam go od dawna. Gdy grałem w Gwarku Zabrze jako junior, przychodził czasem na treningi, pokazując różne ćwiczenia. Gdy PZPN szukał trenera, dostałem telefon od Marka Papszuna z pytaniem, czy jeśli zostanie wybrany, dołączę do jego sztabu. Odbyliśmy długą, merytoryczną rozmowę i przyjąłem propozycję. Tego samego dnia zadzwonił trener Probierz. Lubię działać w oparciu o zasady, które są dla mnie ważne. Trudno byłoby mi iść do sztabu trenera Probierza po słowie danym Papszunowi – powiedział w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty”.
Neuer wrócił do bramki Bayernu i odmówił wymiany koszulek z bramkarzem Darmstadt. „Tym razem chciałem ją zachować” [CZYTAJ]

Łukasz Piszczek wypowiedział się również na temat głośnego wywiadu z udziałem Roberta Lewandowskiego. Były piłkarz BVB uważa, że pewne rzeczy powinny zostać w szatni.
– Znam Roberta. Na pewno nie ruszyłby z takim przekazem, gdyby tego nie czuł od środka. Z drugiej strony, co to znaczy mieć „mental” i charyzmę? Że ktoś będzie krzyczał w szatni? Nigdy nie byłem głośnym zawodnikiem, ale merytoryką i wskazówkami dla kolegów się budowałem. Według mnie rozpoczęła się dyskusja, która niekoniecznie musiała być wyciągnięta na zewnątrz. Takie rzeczy powinny zostawać w szatni. Jeśli Robert coś takiego czuł, mógł porozmawiać z kolegami. Na pewno znalazłby niejeden charakter, który powiedziałby mu, że jeśli potrzebuje wsparcia, tak się stanie – dodał „Piszczu”.
Źródło: WP Sportowe Fakty