Piłkarz Miedzi Legnica zmienił imię w hołdzie dla postaci z anime

Piłkarz Miedzi Legnica, Joan Roman zmienił swoje imię na cześć jednej z postaci anime. Chodzi o Goku z Dragon Balla.

Joan Román jest wielkim fanem wspomnianej produkcji. Hiszpan wychowany w Manchesterze City i rezerwach Barcelony będzie biegał po pierwszoligowych boiskach jako Goku Roman. 27-latek napisał na swoim Instagramie podziękowania do Joana, któremu jest bardzo wdzięczny.

Jestem wdzięczny Joanowi za wszystko, czego mnie nauczył. Od teraz jestem Goku. Wybrałem to imię, gdyż identyfikuję się z wartościami, które wyznawał i przekazywał ten bohater – empatia, wytrwałość i walka z przeciwnościami losu. Chciałem prosić wszystkich o uszanowanie mojej decyzji.

Jak podaje portal gry.online.pl Hiszpan nie podjął tej decyzji pochopnie. Już wcześniej w swoich social mediach publikował hasztag „gokuseason”. Podczas ogłaszania zmiany imienia dodał jednak #gokureborn.

Wiele wskazuje na to, że 27-latek będzie miał teraz większy potencjał reklamowy. Hiszpańskie media szybkie wychwyciły ten temat i wiele pisano na temat zawodnika Miedzi Legnica.

Goku Ramon występuje w ekipie z Dolnego Śląska od stycznia 2019 roku. W poprzednim sezonie wypożyczono go na pół roku do Grecji. Dla Miedzianki zagrał w 34. spotkaniach. W tym czasie zanotował 11 bramek i 7 asyst.

fot. Instagram (@joan_roman7)