Piłkarz Ajaxu Amsterdam przyłapany na dopingu! Nie zagra przez rok

Andre Onana, bramkarz Ajaxu Amsterdam, został przyłapany na dopingu. W związku z tym 24-latek nie zagra w oficjalnym meczu przez najbliższe 12 miesięcy.

Onana przyłapany na dopingu!

Ajax Amsterdam poinformował na swoich mediach społecznościowych o wykryciu niedozwolonych środków u Andre Onany. W październiku ubiegłego roku u 24-letniego bramkarza testy wykazały obecność Furosemidu. Za takie przewinienie Kameruńczyka czeka rok przerwy od gry w piłkę. Ajax zapowiada, że wraz z piłkarzem złożą apelację do Sportowego Sądu Arbitrażowego.

Pechowy poranek

Ajax twierdzi, że ich bramkarz przez pomyłkę zażył leki przeznaczone dla jego żony. Kilkanaście godzin później w jego moczu znaleziono niedozwoloną substancję. 12-miesięczne zawieszenie obowiązuje od 5 lutego i dotyczy wszystkich oficjalnych rozgrywek piłkarskich.

– Podczas jednego z poranków Onana nie czuł się najlepiej. Sięgnął po tabletkę, by złagodzić ból i dyskomfort. Niestety, ale zażył leki przepisane jego żonie – czytamy w oficjalnym komunikacie Ajaxu.

Po tym incydencie głos zabrała masa osób związanych z Ajaxem. Jedną z nich jest legenda holenderskiej piłki – Edwin van der Sar.

– To straszna porażka nie tylko dla Andre, ale także dla klubu. Liczymy na warunkowe zawieszenie lub skrócenie kary – komentuje Edwin van der Sar, jeden z dyrektorów Ajaxu.

Michał Budzich