Piękny gest Hansiego Flicka. Oddał swój medal za KMŚ Neuerowi [ZDJĘCIA]

W czwartek Bayern Monachium pokonał Tigres w finale Klubowych Mistrzostw Świata (1-0). Bawarczycy tym samym dopisali kolejny wielki sukces i włożyli następne trofeum do klubowej gabloty. Hansi Flick wyrasta na jednego z najlepszych trenerów na świecie, a przy tym wciąż pozostaje niesamowicie skromny. Udowodnił to po raz kolejny, podczas pomeczowej dekoracji.

Dzięki zwycięstwu w KMŚ Bayern przeszedł do historii futbolu. Mistrz Niemiec jako druga drużyna w piłce nożnej zdobył sekstet. Wcześniej w 2009 roku dokonała tego FC Barcelona pod wodzą Pepa Guardioli.

Bawarczycy długo nie byli w stanie ukąsić drużyny Tigres. Finalnie udało im się to dopiero w drugiej połowie, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Benjamin Pavard.

Wpadka organizatorów

Po triumfie Bayernu przyszedł czas na dekorację piłkarzy. Kiedy niemal wszystkie medale zostały rozdane okazało się, że jednego brakuje. W konsekwencji Hansi Flick i Manuel Neuer mieli do podziału między sobą jedno odznaczenie. Bramkarz uznał, że odda je swojemu szkoleniowcowi.

Trener „Die Roten” nie chciał jednak się na to zgodzić. Kiedy jego podopieczny dołączył do świętujących bez błyskotki na szyi 55-latek zawołał go i nakazał organizatorom oddać mu krążek.

Flick postanowił pozostać z boku i z dumą obserwował radość swoich zawodników. Trzeba przyznać, że była to kapitalna scena.

Warto odnotować, że swój medal odebrał Robert Lewandowski. Polakowi powoli zaczyna brakować już miejsca w domu. Napastnik oprócz pucharu za wygranie KMŚ otrzymał także statuetkę dla najlepszego piłkarza turnieju.