Piękne słowa Xaviego o Lewandowskim: „Niech on już wraca! Bardzo nam pomaga”

Xavi nie kryje radości z powodu zakończenia zawieszenia Roberta Lewandowskiego w La Liga. Po wygranej z Gironą (1-0) Hiszpan zaznaczył, że bardzo brakowało mu Polaka. – Niech on już wraca! – mówił szkoleniowiec.

FC Barcelona pokonała wczoraj Gironę 1-0. Identycznym wynikiem zakończyły się trzy ostatnie spotkania Blaugrany. Choć drużyna Xaviego świetnie spisuje się w defensywie, to jednocześnie brakuje jej skuteczności z przodu.

„Niech on już wraca!”

Nic więc dziwnego, że zarówno Xavi, jak i kibice cieszą się na wieść o końcu kary dla Roberta Lewandowskiego. 34-latek był zawieszony na trzy mecze w La Liga i występował jedynie w rozgrywkach Pucharu Króla. Teraz kara się kończy, a trener Barcelony już nie może się doczekać powrotu kapitana reprezentacji Polski.

– Zawsze tęsknimy za takim piłkarzem jak Robert. Na szczęście udało nam się wygrać wszystkie trzy mecze, na które został zawieszony – mówił po wygranej z Gironą (1-0).

– Drużyna jest solidna, ale… niech on już wraca! Bardzo nam pomaga, robi różnicę, naciska wysoko, ma zmysł strzelecki – dodał Xavi.

Warto zaznaczyć, że Barcelona jest w bardzo dobrej formie. Wygrana z Gironą była trzecim zwycięstwem Blaugrany z rzędu. Co więcej, ostatni mecz Duma Katalonii przegrała jeszcze w 2022 roku. Wówczas 0-3 rozbił ją Bayern Monachium.

Dodaj komentarz