Pele gratuluje Messiemu wyrównania rekordu. „Bardzo cię podziwiam”

Legendarny Brazylijczyk Pele pogratulował Lionelowi Messiemu wyrównania rekordu. Argentyńczyk zdobył w sobotę 643. bramkę w barwach FC Barcelony. To tyle samo, ile Pele trafił w barwach Santosu.

Wiele wskazuje na to, że już niedługo Leo Messi pobije rekord 80-latka. Pele po wczorajszej bramce 33-latka odniósł się do tego wydarzenia na swoich mediach społecznościowych.

Kiedy serce przepełnia miłość, trudno jest zmienić ścieżkę. Tak jak ty, wiem, jak to jest uwielbiać nosić tę samą koszulkę każdego dnia. Tak jak ty, wiem, że nie ma nic lepszego niż miejsce, w którym czujemy się jak w domu.

Gratulację ci historycznego rekordu, Lionel. Ale przede wszystkim gratuluję pięknej kariery w FC Barcelonie. Historie takie jak nasza, o oddaniu dla jednego klubu przez tak długi czas, będą niestety coraz rzadsze w piłce nożnej. Bardzo cię podziwiam – napisał na swoim Instagramie 80-latek.

Być może bieżący sezon będzie ostatnim, w którym Messi będzie bronił barw FC Barcelony. Jego stosunki z klubem wydają się być napięte, a umowa Argentyńczyka wygasa w czerwcu 2021 roku. 33-letni atakujący już w styczniu będzie mógł dogadać się z nowym zespołem w sprawie przenosin jako wolny agent.