Ostre słowa o Mbappe. Francuscy dziennikarze brutalnie ocenili jego występ z Ukrainą

Francja jedynie zremisowała w środowy wieczór z Ukrainą (1-1). Pierwszy mecz „Trójkolorowych” w eliminacjach mistrzostw świata nie należał do szczególnie udanych. „L’Equipe” bez ogródek skrytykowało postawę swoich rodaków. Dziennikarze najostrzej ocenili postawę Kyliana Mbappe. 22-latka wybrano najgorszym piłkarzem spotkania.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Francji. Już w 19. minucie bramkę zdobył Antoine Griezmann. To jednak nie wystarczyło. Po przerwie dzięki bramce samobójczej Kimpembe Ukraina doprowadziła do wyrównania. Ostatecznie wynik utrzymał się do końca rywalizacji.

Rozczarowanie

Nastroje w kraju po remisie były kiepskie. Dziennikarze uznali takie rozstrzygnięcie za rozczarowanie i nie pozostawili suchej nitki na piłkarzach Didiera Deschampsa. Najbardziej oberwało się z kolei Kylianowi Mbappe. Gwiazda PSG ma za sobą nieudany występ, co odnotowali francuscy eksperci.

Zdaniem dziennikarzy 22-latek zasłużył jedynie na „trójkę”. Sam piłkarz nie wytrwał na murawie nawet do końca meczu. W 77. minucie zszedł z boiska, a zastąpił go Anthony Martial.

– Flirtował z nicością. Oprócz jednego strzału, tak naprawdę nie istniał – napisano przy jego ocenie.

Nieco lepiej, bo na „czwórkę” zasłużył Olivier Giroud. To właśnie na słabą postawę ofensywnych zawodników i brak skuteczności dziennikarze zrzucili winę za wynik.

Dawniej było lepiej

„L’Equipe” wróciło także do wcześniejszego meczu z Ukrainą. W październiku „Trójkolorowi” pokonali wschodnich rywali aż 7-1. Wtedy zarówno Mbappe, jak i Giroud dwukrotnie trafiali do siatki.

– W środę nie cieszyli się jak sześć miesięcy temu. Duet mógł dać się ukołysać temu słodkiemu wspomnieniu z jesieni – podsumowali dziennikarze.