Oficjalnie: reprezentant Polski przenosi się do ligi tureckiej!

Liga turecka może i się rozwinęła, ale nie powiemy, że podobają nam się takie transfery. Zamiast powalczyć o kontrakt w topowej lidze europejskiej, bo przecież ostatnie sezony pokazują, że Polakom nie trudno znaleźć klub we Włoszech czy Niemczech, to dobry piłkarz decyduje się na wybór ligi, której nikt nie będzie śledził. Zwłaszcza, że chodzi o reprezentanta Polski, faceta, który już nie raz pokazał, na jakim poziomie potrafi grać. Do beniaminka ligi tureckiej przenosi się Paweł Olkowski.

Gazisehir FK Gaziantep poinformował o transferze na swojej oficjalnej stronie internetowej. Ciekawe, jak na taki ruch zapatruje się selekcjoner Jerzy Brzęczek, który przecież powoływał Olkowskiego na mecze Ligi Narodów. Jednak przykład Michała Pazdana pokazuje, że i z Turcji można wybić się do kadry. A jeśli chodzi o prawą obronę, to i tak mamy ją porządnie obsadzoną.

Olkowski grał ostatnio na zapleczu Premier League. W barwach Boltonu Wanderers rozegrał 27 meczów, strzelił w nich dwa gole. Wcześniej grał choćby dla FC Koeln. Trzeba też pamiętać, że obrońca ma już 29 lat i czas zbierać środki na piłkarską emeryturę. Może jeszcze trochę do niej jest, ale liczmy na to, że z ekipy beniaminka wybije się do lepszego tureckiego klubu.

root admin
Śledź mnie