Oficjalnie! Kolejny reprezentant Anglii nie zagra z Polską. Dołączył do Rashforda.

Reprezentacja Anglii do meczu z Polską przystąpi w podwójnym osłabieniu. Według dziennikarza „The Times” Gareth Southgate oprócz Marcusa Rasfhorda nie będzie mógł skorzystać także z Bukayo Saki.

Od łatwego zwycięstwa z San Marino Anglicy rozpoczęli zmagania w naszej grupie eliminacyjnej do mundialu. „Synowie Albionu” gładko pokonali zdecydowanie słabiej notowanych rywali 5-0.

W spotkaniu tym zabrakło zarówno Marcusa Rashforda, jak i Bukayo Saki. Jeśli chodzi o lidera Manchester United sytuacja jasna była już wcześniej. Wiadomo, że 23-latek opuści również spotkania z Albanią i Polską. 

Niepewności do końca

W przypadku Saki absencja w meczu z San Marino nie była jeszcze wyznacznikiem jego nieobecności w kolejnych spotkaniach. Henry Winter z „The Times” poinformował jednak, że kontuzja piłkarza Arsenalu ostatecznie wyklucza jego udział także w starciu z „Biało-Czerwonymi”.

– Bez niespodzianki. Marcus Rashford oraz Bukayo Saka wypadli z meczów reprezentacji Anglii przeciwko Albanii, oraz Polsce. Nie powinni zostać powołani – napisał Winter.

– To trudny sezon, trzeba radzić sobie z kontuzjami, piłkarze potrzebują odpoczynku. To sprawiedliwe wobec klubów. Na dodatek Anglia potrzebuje ich świeżych na EURO – dodał dziennikarz.

W najbliższą niedzielę Anglicy zagrają z Albanią. Tego samego dnia Polacy podejmą na własnym obiekcie Andorę. Na środę zaplanowano z kolei bezpośrednie starcie obu reprezentacji. Mecz odbędzie się o 20:45 na Wembley.