Nowy trener Lechii o początkach w klubie. „To najwyższy poziom w Polsce”

 

Szymon Grabowski udzielił wywiadu TVP Sport. Nowy trener Lechii Gdańsk opowiedział o swoich początkach w klubie z Trójmiasta.

Nowy trener Lechii

Lechia Gdańsk w poprzednim sezonie sensacyjnie spadła z PKO BP Ekstraklasy. Drużyna z Trójmiasta szykuje się do rozgrywek pierwszej ligi z nowym trenerem. Szymon Grabowski w rozmowie z TVP Sport opowiedział o swoich początkach w klubie.

Krzysztof Piątek o transferze do Turcji. „Basaksehir chciał mnie najmocniej” [CZYTAJ]

– Różnica między Stomilem czy Podhalem (poprzednie miejsca pracy – dop. red.) jest kolosalna. Pod względem infrastruktury wygląda to fantastycznie. To najwyższy poziom w Polsce. Jeśli chodzi o materiał ludzki, to wiadomo, że od początku nie było kolorowo. Zawodnicy odchodzili, nowych brakowało. Po kilku treningach jednak widziałem już dużą jakość w tych chłopakach. Byłem pełen optymizmu, jak zobaczyłem ich styl pracy. Nie dowierzałem, że ci ludzie spadli z Ekstraklasy – powiedział nowy szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

– Myślę, że Lechia Gdańsk za Paolo Urfera będzie super projektem. Widzę chęć do budowanie czegoś wielkiego. Jest na to potencjał i w klubie, i w mieście. Wiele rzeczy jednak jest na razie niewykorzystywane. Naszym najbliższym celem jest skompletowanie kadry, żeby była gotowa do rywalizacji w tej lidze – dodał.

Lechia Gdańsk w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Spotkanie zaplanowano na sobotę 22 lipca o godzinie 15:00.

Źródło: TVP Sport

fot. Kacper Polaczyk