Nowe doniesienia ws. afery w Alkmaar. „Nie będzie surowej kary dla AZ”

Według doniesień Polsatu Sport AZ Alkmaar nie otrzyma surowej kary za wydarzenia, do których doszło po meczu z Legią Warszawa.Unikną surowej kary?

Przypomnijmy, że po meczu AZ Alkmaar z Legią Warszawa (1:0) doszło do spięcia między policjantami a piłkarzami i sztabem polskiego zespołu. Ochrona naruszyła nietykalność cielesną prezesa Dariusza Mioduskiego, a na dołek trafili Josue i Pankov.Trzeci Polak w Juventusie. 16-latek zaproszony na trening z pierwszą drużyną [CZYTAJ]

UEFA wciąż zwleka z decyzją w tej sprawie. Federacja wszczęła śledztwo, a jej obrady mają być tajne. Nowe doniesienia w sprawie rezultatu starań przekazał Polsat Sport. Według wspomnianego źródła Holendrzy nie zostaną surowo ukarani.– Z tego, co słyszymy, nie będzie surowej kary dla AZ Alkmaar za niezrozumiałe zamknięcie stadionu po meczu, uwięzienie w nim części piłkarzy i dziennikarzy z Polski, a przede wszystkim za zatrzymanie w areszcie Josue i Radovana Pankova i za atak na prezesa Mioduskiego, który został kilkakrotnie uderzony – czytamy.

Kary nie uniknęła jednak Legia. Wicemistrzowie Polski zostali obciążeni zakazem sprzedaży biletów na kolejny mecz wyjazdowy. Ponadto Wojskowi będą musieli zapłacić 15 tysięcy euro za zakłócanie spokoju przez kibiców podczas spotkania.

Legia Warszawa w nastepnym spotkaniu Ligi Konferencji Europy zagra ze Zrinjskim. Mecz zaplanowano na czwartek o godzinie 21:00.

Źródło: Polsat Sport