Nikolić o przejęciu reprezentacji Polski przez Sousę: „To niedobrze dla Węgier”

Nemanja Nikolić  w rozmowie z „WP Sportowe Fakty” opowiedział, co sądzi o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski. Reprezentant Węgier miał okazję dawniej współpracować z Portugalczykiem, a w czwartek prawdopodobnie zagra przeciwko niemu.

Polscy kibice doskonale pamiętają Nikolicia z gry w Legii Warszawa. W stołecznym klubie walnie przyczynił się do sukcesów na krajowym podwórku, a także na arenie międzynarodowej. Z Węgrem urodzonym w Serbii klub zdołał pierwszy raz od długiego czasu awansować do Ligi Mistrzów.

„To naprawdę dobry trener”

„Niko” w rozmowie z „WP Sportowe Fakty” zdradził, co myśli o Sousie, jako trenerzy. Snajper miał okazję z nim współpracować na Węgrzech.

– Pierwsza myśl, gdy usłyszałem, że Paulo Sousa bierze Polskę, była taka: O k…, Sousa z Polską. To niedobrze dla Węgier – opowiadał Nikolić Piotrowi Koźmińskiemu.

– Bo to naprawdę dobry trener. Jest liderem, tak jak liderem był na boisku jako piłkarz. Potrafi czytać piłkarzy, odpowiednio do nich przemawiać. Jest mocny mentalnie i to przekazuje zespołowi. Taktycznie jest na wysokim poziomie, ma jasną wizję tego, jak chce grać. Dlatego jestem pewien, że może przygotować Polskę bardzo dobrze w wielu aspektach – dodał.

Mało goli w Budapeszcie?

Piotr Koźmiński zapytał byłego piłkarza Legii Warszawa o to, jakie meczu spodziewa się z Polską. Według snajpera będzie to spotkanie z małą ilością goli, przez wzgląd na usposobienie obu szkoleniowców.

– Taktycznego, z niewielką liczbą strzeleckich sytuacji. Bo, jak wspomniałem, obaj trenerzy są z taktycznego punktu widzenia dobrze przygotowani. Myślę, że o wyniku może zadecydować jeden gol – stwierdził i dodał – Mam nadzieję, że będzie 1:0 dla Węgier.

Napastnik uważa również, że Polska może mieć swoje problemu w trakcie meczu. Piłkarze nie znają jeszcze dobrze Paulo Sousy. Według Nikolicia, to może pomóc jego reprezentacji.

– Polska ma nowego trenera i bardzo mało czasu na to, aby on poznał piłkarzy, a piłkarze jego. Naszą przewagą jest to, że trener Rossi od dłuższego czasu powołuje praktycznie tych samych graczy. Reprezentacja Węgier rozumie się więc bardzo dobrze, każdy wie czego się spodziewać po koledze. A myślę, że Polska może być niespodzianką nie tylko dla nas, ale i dla siebie – uważa Nikolić.