Niespodziewany ruch Macieja Skorży. Ma zostać trenerem klubu z… Japonii

Maciej Skorża wkrótce może wrócić do pracy w roli trenera. Według medialnych doniesień 50-latek miałby objąć jeden z klubów japońskiej ekstraklasy.

W czerwcu tego roku Maciej Skorża ustąpił ze stanowiska trenera pierwszego zespołu Lecha Poznań. Wówczas jako powód takiej decyzji wymieniało się problemy prywatne 50-latka. W ubiegłym sezonie Skorża poprowadził Kolejorza do zdobycia mistrzostwa Polski.

–  Niestety z przyczyn osobistych, życiowych nie mogę kontynuować swojej pracy w Kolejorzu. Nie była to łatwa decyzja, ale innej po prostu nie mogłem podjąć. […] Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle – mówił w czerwcu Maciej Skorża.

Tak Messi motywował kolegów przed finałem Copa America. Przemowa wzbudza szacunek [WIDEO]

Powrót Skorży

Od czasu odejścia Macieja Skorży z Lecha Poznań wkrótce minie 5 miesięcy. W tym czasie o trenerze nie mówiło się zbyt wiele w kontekście potencjalnego powrotu na ławkę trenerską. W związku ze wspomnianymi wcześniej problemami prywatnymi wiele osób zakładało, że szkoleniowca czeka dłuższa przerwa. Jak się jednak okazuje, wkrótce może on wrócić do swojego fachu.

Dobre informacje ws. Artura Jędrzejczyka. Wróci przed mundialem? [CZYTAJ]

Praca w Japonii

Jak podał na Twitterze Antoni Majewski, usługami Macieja Skorży zainteresował się jeden z klubów z Japonii. Były trener Lech Poznań – według przekazanych informacji – jest już w Kraju Kwitnącej Wiśni i wkrótce ma podpisać kontrakt z Urawa Red Diamonds. Klub występuje w japońskiej ekstraklasie.

Michał Budzich