Tak Messi motywował kolegów przed finałem Copa America. Przemowa wzbudza szacunek [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie z szatni reprezentacji Argentyny przed zwycięskim finałem Copa America 2021. W materiale pokazano motywacyjną przemowę Leo Messiego.

Latem 2021 roku Leo Messi sięgnął po upragnione trofeum z seniorską reprezentacją Argentyny. Po serii porażek w finałach legendarny piłkarz sięgnął po Copa America. Dla Albicelestes było to pierwsze tego typu trofeum od 1993 roku.

Gigant Premier League kontaktował się z Gikiewiczem. Bramkarz podał konkretne nazwy klubów [CZYTAJ]

Zwycięstwo Argentyny

Reprezentacja Argentyny na turnieju w 2021 roku nie miała sobie równych, kończąc rozgrywki bez ani jednej porażki na koncie. W finale Argentyńczycy pokonali reprezentację Brazylii 1:0. W życiowej formie był Leo Messi, który strzelił 4 bramki i zanotował 5 asyst.

Jest chętny na Edena Hazarda. Belgijski skrzydłowy może wrócić do Premier League [CZYTAJ]

Przemowa Messiego

W sieci pojawiło się ostatnio wideo z szatni reprezentacji Argentyny przed finałowym meczem z Brazylią. Na nagraniu widać przemowę Leo Messiego, który starał się zmotywować swoich kolegów. Materiał pochodzi z serialu dokumentalnego, który wkrótce ma pojawić się na platformach streamingowych.

„Wiemy już, czym jest Argentyna, wiemy, czym jest Brazylia, dziś nie chcę niczego o tym mówić. Chcę podziękować wam za te 45 dni, chłopaki. W dzień moich urodzin powiedziałem, że powstała spektakularna i piękna drużyna, bardzo się nią cieszyłem.

45 dni, podczas których nie narzekaliśmy na podróże, posiłki, hotele, boiska, na nic, chłopaki. 45 dni bez zobaczenia się z naszymi rodzinami. 45 dni. Dibu, Dibu [Emiliano Martínez] został ojcem i nie mógł do tej pory zobaczyć swojej córki. Chino [Lucas Martínez] podobnie, był tam tylko przez chwilę, nie dłużej. I to wszystko po to, dla tej chwili, chłopaki. Ponieważ mieliśmy cel i jesteśmy o mały krok od jego osiągnięcia, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że zależymy tylko od siebie, więc wyjdziemy i podniesiemy ten puchar. Zabierzemy go do Argentyny, aby cieszyć się nim z naszymi rodzinami, przyjaciółmi, ludźmi, którzy zawsze wspierają Argentynę.

Ostatnia rzecz i na tym kończę: nie ma przypadków, chłopaki. Ten puchar miał być rozegrany w Argentynie i wiecie co? Bóg sprowadził go tutaj, żebyśmy mogli podnieść go na Maracanie i uczynić to piękniejszym dla wszystkich, więc wyjdźmy pewni siebie i spokojni, że zabierzemy go do domu. VAMOS!”


tłumaczenie: fcbarca.com

Michał Budzich