„Nic tu nie ma, nurkowanie”. Reakcje na mecz Anglia – Dania i feralny karny [WIDEO]

Mimo doskonałego początku reprezentacja Danii nie dała rady Anglikom (1-2) i nie awansowała do finału Euro 2020. W niedzielę na Wembley zmierzą się więc „Synowie Albionu” oraz kadra Włoch, która po emocjonującym spotkaniu i rzutach karnych pokonała ostatnio Hiszpanię.

Duńczycy dla wielu kibiców już teraz są zwycięzcami całych mistrzostw Europy. Po utracie Christiana Eriksena już w pierwszym meczu grupowym drużyna Kaspera Hjulmanda potrafiła wznieść się na wyżyny. W półfinale brakowało jednak pary i ostatecznie to Anglia zagra w finale z Włochami.

Kontrowersji nie było końca

Do końca drugiej połowy utrzymywał się remis i dopiero dogrywka przyniosła nam rozstrzygnięcie drugiego meczu półfinałowego. W nadprogramowych 30 minutach nie zabrakło po raz kolejny emocji, ale i kontrowersji.

Decydujący gol dla Anglii padł po rzucie karnym podyktowanym za faul na Sterlingu. Początkowo ujęcie kamery sugerowało, że faktycznie był kontakt i „jedenastkę” podyktowano słusznie. Kolejne powtórki potwierdziły jednak, że sędzia podjął błędną decyzję.

Wideo ze wspomnianej sytuacji możecie obejrzeć klikając w link poniżej:

Ogromne kontrowersje w meczu Anglia-Dania! Czy to powinien być rzut karny!? [WIDEO]

Jeden moment, który niszczy wszystko

Nie da się ukryć, że niesłuszny rzut karny niejako wypaczył widowisko na Wembley. Oczywiście Anglicy, szczególnie w drugiej połowie oraz dogrywce, wyglądali lepiej od Duńczyków. Nie oznacza to jednak, że powinni wygrać to spotkanie. A już na pewno nie w taki sposób.

Poniżej zebraliśmy kilka tweetów, odnoszących się do całego zajścia. Nie brakuje głosów, według których decyzja sędziego popsuła całe wrażenie z oglądanego meczu.