Neymar usunięty z kadry Al-Hilal. Zaskakujące zachowanie saudyjskiego klubu

Al-Hilal zdecydowało się na dość nieoczekiwany ruch wobec Neymara. Saudyjski klub postanowił wyrejestrować Brazylijczyka z rozgrywek Saudi Pro League. To pokłosie kontuzji, którą odniósł podczas przerwy reprezentacyjnej. 

W sierpniu Neymar zdecydował się na opuszczenie PSG i Europy. Przeniósł się wówczas do Arabii Saudyjskiej, gdzie został zawodnikiem Al-Hilal. Podpisał tam kontrakt obowiązując do czerwca 2025 roku.
Rozegrał w tym czasie pięć meczów, w których strzelił gola i zanotował trzy asysty. Najprawdopodobniej Neymar nie zdoła swojego dorobku już poprawić. Wszystko przez kontuzję, którą doznał 18 października, przy okazji meczu Brazylii z Urugwajem. 31-latek uszkodził więzadła w lewym kolanie, co wyklucza go z gry do końca bieżącego sezonu.

Wyrejestrowany

„AS” podaje, że długa absencja Brazylijczyka zmusiła władze Hilal do nietypowego posunięcia. Klub zdecydował się bowiem wyrejestrować piłkarza z rozgrywek Saudi Pro League. Decyzja ta była podyktowana limitem obcokrajowców, upoważnionych do gry w lidze. Przepisy zezwalają na posiadanie w składzie ośmiu takich zawodników, co ograniczałoby pole na kolejne transfery.
Takie działania Hilal mogą oznaczać, że zimą czeka nas kolejny transfer do Arabii Saudyjskiej. „AS” dodaje, że Jorge Jesus, szkoleniowiec drużyny, wciąż czeka na ściągnięcie lewego obrońcy.
Poza Neymar w ostatnim czasie do Hilal trafiło kilku innych uznanych zawodników. W ich szeregach można między innymi zobaczyć Malcoma, Rubena Nevesa czy Kalidou Koulibaly’ego. Mocna ekipa zaowocowała pierwszy miejscem w tabeli ligi saudyjskiej.

1 komentarz do “Neymar usunięty z kadry Al-Hilal. Zaskakujące zachowanie saudyjskiego klubu”

Możliwość komentowania została wyłączona.