Mowa motywacyjna Roberta Lewandowskiego i spostrzeżenia Paulo Sousy z przerwy meczu. Kamery w szatni reprezentacji Polski [WIDEO]

Kanał Łączy nas Piłka opublikował kulisy spotkania Węgry – Polska. W wideo możemy usłyszeć, jak brzmiała przemowa Roberta Lewandowskiego tuż przed wyjściem na boisko. Kamery zarejestrowały także instrukcje Paulo Sousy z przerwy meczu.

Polacy w czwartek zremisowali z Węgrami po emocjonującym meczu. Z wyniku 0:2 doprowadzili do remisu, później stracili bramkę, by ponownie wyrównać. Biało-czerwoni przygotowywali się do tego spotkania od początku zgrupowania.

Głosy szatni

Kanał Łączy nas Piłka opublikował w serwisie YouTube kulisy z tego spotkania. Zarejestrowano m.in. przedmeczową przemowę Roberta Lewandowskiego i instrukcje Paulo Sousy dotyczące pierwszej części gry.

– Mamy jakość, grajmy pewnie, dokładnie, szybko piłką. Niech oni biegają, a jak stracimy, to szybki doskok, druga piłka, zbieramy i jest podanie do przodu. Dawać! Wiemy, co mamy grać – mówił tuż przed spotkaniem kapitan reprezentacji Polski.

– Gdy podchodzą do nas w pressingu, my przesuwamy się, by otworzyć przestrzeń i przekazać piłkę dwóm środkowym pomocnikom. To jest to, czego chcemy. Od razu bądźmy dobrze ustawieni, a nie odwróceni plecami, bo odwróceni kontrolujemy tylko tyły – przemawiał selekcjoner w przerwie meczu z Węgrami.

Całość wideo z kulisami meczu z Węgrami (Przemowa Lewandowskiego 14 min 15 sek.| Sousa 15 min 43 sek.):